in

Akbank Kredi Başvurusu

Nakit ihtiyaçlarınız için kolay kredi başvurusu sunan Akbank, müşterilerine 7 gün 24 saat işlem yapma olanağı tanıyor. İdeal ihtiyaç kredi seçenekleri ile dilerseniz düğün masraflarınızı karşılayabilir, dilerseniz eşyalarınızı yenileyebilir, dilerseniz ailenizle ve yakınlarınızla hayalinizi kurduğunuz tatili planlayabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ve geniş vade seçenekleri ile tercih edebileceğiniz Akbank kredi başvurusu için gerekli olan belgeleri, başvuru yöntemlerini ve Akbank güncel kredi faiz oranlarını yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru Şartları

  • Akbank’ın kredi ürünlerinden yararlanmak için şartlar, 18 yaşından büyük olmak ve T.C. vatandaşı olmak. Bunun yanında banka istihbaratında herhangi bir risk barındırmamak.

Kredi Başvuruları için Gerekli Belgeler

  • Vatandaşlık numarasını bulunduğu bir nüfus cüzdanı veya pasaport

  • Adresinizi gösteren bir belge (son dönemlere ait bir elektrik, su, doğalgaz ya da herhangi bir ev faturası)

  • Adresi gösteren bir fatura temin edilemiyor ise güncel ikamet belgesi

  • Gelir Belgesi (SGK hizmet dökümü, SGK prim ödeme belgesi veya çalışmakta olunan iş yerine ait bir maaş bordrosu)

  • Kamu çalışanları için güncel çalışma belgesi veya gelir belgesi

  • Emekliler için tanıtım kartı, emekli maaşına ilişkin banka hesap cüzdanı ya da emekli aylılığı alındığını gösteren bir tahsis belgesi

  • Serbest çalışanlar için veya şirket ortakları için son bir yıla ait vergi levhası

  • Menkul geliri elde edenler için ise faiz gelirini gösteren bir hesap cüzdanı

Akbank İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden dilediğiniz an kredi başvurularınızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için akbank.com.tr adresini ziyaret ettikten sonra üst menüde yer alan “Bireysel Bankacılık” sekmesi altında, “Krediye İhtiyacım Var” kısmına tıklamalısınız. Açılan sayfada, kredi hesaplama bölümüne, çekmek istediğiniz kredi tutarı, sigorta seçeneği ve vade sayısını girdikten sonra “Hemen Başvur” butonuna tıkladığınız takdirde, internetten Akbank kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Akbank Kredi Hesaplama

Akbank kredi hesaplama işlemi için internet sitesinde yer alan aracı kullanabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz internetten kredi başvurusu nasıl yapılır bölümündeki adımları takip ederek, direkt kredi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi türlerinden birisini tercih edebilir; kredi vadesi, kredi tutarı ve sigorta seçeneğini işaretleyerek, size özel ödeme planına erişebilirsiniz.

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu

20.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için Akbank SMS ile kredi başvurusu yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun için SMS uygulamasına girip “kredi bir boşluk, T.C. vatandaşlık numarası” bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak 4425’e göndermeniz gerekiyor. SMS ile kredi yöntemini kullanarak 36 aya kadar vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Tamamlanan başvurunun ardından kullandığınız cep telefonunuza değerlendirme sonucu anında iletilecektir. Kredi talebiniz 20.000 TL’nin üzerinde ise banka şubelerine şahsen başvuruda bulunmanız gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş olmak ve BDDK’ya göre herhangi bir risk barındırmamak kredi şartlarındandır. Başvurduğunuz kredi onaylandığı takdirde, banka şubesine paranızı çekmeye giderken yanınızda T.C. kimlik numaranızın yer aldığı bir kimlik belgesi, adresinizi belli eden bir fatura veya ikametgah belgesi bulundurmanız gerekiyor. Başvurulan krediler için aylık ödeme tutarı, hane halkının aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.

Telefon Bankacılığı ile Akbank Kredi Başvurusu

  • 7 gün 24 saat Akbank telefon bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. 444 25 25 Akbank Çağrı Merkezi aracılığıyla hızlı ve kolay birkaç adımda kredi başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Krediniz onaylandığı durumda, banka şubelerinden kredinizi çekebilirsiniz.

Akbank Kredi Faiz Oranları

Akbank kredi faiz oranları, talep edilen kredi tutarı ve vade sayısına göre %2,19 ila %2,37 arasında değişmektedir. Acil nakit ihtiyaçlarınız için SMS ile kredi başvurusunda bulunarak daha uygun Akbank kredi faiz oranlarıyla hizmet alabilirsiniz. Buna göre 7.500 TL’ye kadar %1,19 faiz oranı, 7.500 TL’nin üzerinde kredi talepleriniz içinse %1,25 faiz oranıyla kredi onayı verilmektedir. Bu kredinin maksimum tutarı 15.000 TL’dir. Vade seçeneği ise en fazla 36 aydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Garanti BBVA Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu