in ,

Bankaların Altın Toplama Günleri 2019

Altın nasıl değerlendirilir, düğün altınları nasıl değerlendirilir sorularıyla sıkça karşılıyoruz. Konuyla ilgili olarak önceki yazılarımızda, düğün takıları yatırım yöntemlerini sıralayıp banka gram altın hesabının avantajlarından bahsetmiştik. Peki düğün altınlarını gram altın hesabına nasıl çevirebiliriz? Bu konuda en kolay, güvenilir ve avantajlı yöntem; bankaların altın günleri aracılığıyla altın takıları gram altın hesabına çevirmektir. Bankaların altın toplama günlerinin ne zaman olduğunu öğrenmek için ise her yıl yayınladıkları altın toplama günleri takvimini ya da programını takip etmek gerekir. Bankaların altın günleri için oluşturduğu takvim ya da program listeleri aşağıda yer almaktadır.

 

Bankaların Altın Toplama Günleri 2019 Takvimi/Programı

Gram altın hesabı açmadan önce en iyi altın hesabı hangi bankada ve altın hesabı açarken nelere dikkat edilmeli gibi konuları araştırmak çok önemlidir. Gram altın hesabı açmak istediğiniz bankayı/bankaları belirledikten bu bankaların aşağıda yer alan altın toplama günleri 2019 takvimini ve diğer detaylarını inceleyerek şubelere başvuru yapabilirsiniz.

Bankaların altın toplama günleri

Vakıfbank Altın Toplama Günleri 2019

Altın günleri kapsamında elindeki altın takıları gram altın hesabına dönüştürmek isteyenler daha çok devlet bankalarını tercih etmektedir. Vakıfbank da bir kamu bankası olup altın günleri programını aylık periyotlarla yenilemektedir. Vakıfbank altın günleri programında toplama tarihleri ile gram altına çevirme yapabileceğimiz şube isimleri ve adresleri yer almaktadır. Vakıfbank altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Vakıfbank altın toplama günleri

 

Halkbank Altın Toplama Günleri 2019

Halkbank da önemli kamu bankalarından biri olup altın günleri kapsamında değerlendirilebilecek bir bankadır. Halkbankası da aylık periyotlar halinde altın günleri düzenlemektedir. Halkbank altın günleri programında toplama tarihleri ile gram altına çevirme yapabileceğimiz şube isimleri, adresleri ve iletişim numaraları yer almaktadır. Halkbank altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

halkbank altın toplama günleri

Ziraat Bankası Altın Toplama Günleri 2019

Türkiye için Altın Vakti sloganıyla hareket eden Ziraat Bankası da altın günleri vasıtasıyla bireylerin elindeki altın takıları gram altın hesabına çevirme işlemi yapmaktadır. Bölgesel bazda altın toplama programı oluşturan Ziraat Bankası, gram altına çevirme yapabileceğimiz tarihleri ve şube bilgilerini paylaşmaktadır. Ziraat Bankası altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

zİraat Bankası altın toplama günleri

 

İş Bankası Altın Toplama Günleri 2019

Bilindiği üzere İş Bankası, özel sektör bankaları arasında en güvenilir olanların başında gelmektedir. Altın Buluşmaları konseptiyle altın günleri düzenleyen İş Bankası, ay içerisinde hem sabit hem de değişken şubeler belirleyerek bireylerin altın takılarını gram altına çevirmesine imkan sağlamaktadır. İş Bankası altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

İş Bankası altın toplama günleri

 

Garanti Bankası Altın Toplama Günleri 2019

Özel sektör bankaları arasında önemli bir yere sahip olan Garanti Bankası da altın günleri düzenlemektedir. Garanti Bankası altın günleri kapsamında sadece şubeler üzerinden gram altına çevirme işlemi yapmayıp anlaşmalı kuyumcular vasıtasıyla da gram altına çevirme imkanı sağlamaktadır. Garanti Bankası altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Garanti Bankası altın toplama günleri

 

Akbank Altın Toplama Günleri 2019

Akbank da Altın Daveti Günleri konseptiyle, bireylerin altın takılarını gram altın hesabına çevirmesine olanak sağlamaktadır. Diğer büyük bankalara kıyasla daha az sayıda şube üzerinden altın günleri düzenleyen Akbank’ın altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

akbank altın toplama günleri

 

Yapı Kredi Bankası Altın Toplama Günleri 2019

Yapı Kredi Bankası da altın günleri düzenlemektedir. Yapı Kredi Bankası altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

yapıkredi altın toplama günleri

 

Finansbank Altın Toplama Günleri 2019

Hali hazırda Finansbank müşterisi olup memnun kalanlar, altın birikimlerini Finansbank’ta değerlendirebilir. Nitekim Finansbank da altın günleri düzenleyen bankalar arasındadır. Finansbank altın günleri programında toplama tarihleri ile gram altına çevirme yapabileceğimiz şube isimleri, adresleri ve iletişim numaraları yer almaktadır. Finansbank altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

finansbank altın toplama günleri

 

Denizbank Altın Toplama Günleri 2019

Gram altın alış-satış yapmak isteyen bireylerin tercih ettiği bankalar arasında yer alan Denizbank, altın takılardan oluşan birikimlerinizi gram altın hesabına dönüştürme fırsatı da sunuyor. Fakat bankanın internet sitesine bakıldığında Denizbank altın günleri şubelerine dair bir liste bulunmaktadır. Yani Denizbank altın toplama günlerine katılmak istiyorsanız en yakınınızda bulunan şubeye giderek bilgi alabilirsiniz. Denizbank en yakındaki şubeyi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

denizbank altın toplama günleri

 

KuveytTürk Altın Toplama Günleri 2019

Kuveyt Türk de yastık altı edilen altın birikimlerinin ekonomiye kazandırılması için altın toplama günleri düzenlemektedir. Her gün ve her cuma günü olmak üzere iki grup halinde altın günleri düzenleyen bankada, Altın takviminden yararlanarak bulunduğunuz şehirdeki en yakın Altın Günü şubesini de bulabilirsiniz.Kuveyt Türk altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

kuveyt türk altın toplama günleri

 

TEB(Türk Ekonomi Bankası) Altın Toplama Günleri 2019

Türk ekonomi bankası da altın günleri düzenlemektedir. TEB altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

TEB altın toplama günleri

 

Albaraka Altın Toplama Günleri 2019

Ülkemizdeki katılım bankalarından biri olan Albaraka Türk de altın günleri düzenlemektedir. Albaraka Türk altın toplama günleri 2019 listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

albaraka altın toplama günleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere gram altın hesabı açarken dikkatli olmalıyız. En iyi altın hesabı hangi bankada olduğunu tespit etmek çok zor olmayıp bazı kriterleri dikkate alarak araştırma yapmak yeterlidir. Her ne kadar birçok banka altın günleri düzenliyor olsa da özellikle gram altın alış-satış arasındaki fiyat farkı(makas) düşük olan bankalar tercih edilmelidir. Çünkü banka gram altın hesabınızdan herhangi bir nedenle bozma işlemi yapmak istediğinizde, alış-satış fiyat farkı yüksek olduğu durumlarda maliyetiniz yüksek olur.

 

Gram Altın Hesabı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Gram altın hesabı, altın yatırımı konusunda tercih edilebilecek en iyi yöntemlerden biridir. Gram altın hesabı avantajlarına bakacak olursak şu şekilde özetleme yapabiliriz;

→ Gram altın hesabı sayesinde zorunlu durumlarda gram altınımızı anında nakite çevirebiliriz.

→ Gram altın fiyatlarında olası bir düşüş durumunda altınlarımızı nakite çevirip beklemede kalabiliriz ve olası zararımızı engelleyebiliriz.

→ Hırsızlık gibi durumlara karşı altın birikimimizi güvenli şekilde saklama imkanı elde ederiz.

→ Gerek vadeli hesaba atarak gerekse de al-sat yaparak altın hesabımız üzerinden kazanç elde edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Notu Yüksek Olmasına Rağmen Kredi Çıkmıyor, Peki Neden?