in ,

Bankkart Combo’ya Ekstre Borcu Erteleme Özelliği Geldi!

Çıktığı günden bu yana önemli bir ilgiyle karşılaşan ve Ziraat Bankası tarafından çıkarılan Bankkart Combo, yeni ve avantajlı özelliklerini arttırmaya devam ediyor. Ziraat Combo Kart, “Nefes Ayları” ismini verdiği ekstre borcu erteleme özelliği sayesinde kredi kartı kullanıcılarını mutlu edecek. Peki Bankkart Combo ekstre borcu erteleme özelliği nedir? Ziraat combo kart ekstre borcu erteleme özelliğinden faydalanma şartları nelerdir, inceleyelim.

Combo Kart Ekstre Borcu Erteleme Özelliği

Ziraat Combo Kart Ekstre Borcu Erteleme Özelliği Nedir?

Ziraat combo kart ekstre borcu erteleme özelliği, zaman zaman kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan bireylere yönelik oluşturulmuştur. Nitekim bazı dönemlerde kredi kartından yüklü miktarda alışverişler yapmaktayız. Bunun sonucunda da kredi kartı ekstre borcumuz yüksek miktarda gelmektedir. Kart borcunun asgari ödeme tutarını ödemek istediğimizde de belli bir faiz yüküyle karşılaşmaktayız. Eğer ki Ziraat Combo Kart sahibiyseniz “Nefes Ayları” devreye giriyor. Ekstre borcunun belirlenen oranda ödenmesi koşuluyla, kalan borç tutarı için (nakit çekim tutarları hariç) uygulanacak alışveriş faiz oranında indirim sağlayan combo kart ekstre borcu erteleme özelliği sayesinde kredi kartı borcunuzun faiz yükünden kurtulabilirsiniz. Combo Kart “Nefes Ayları” özelliğinden faydalanmak için temel şart ise ekstre borcunun en az %50’nin ödenmesidir. Bu durumda kalan borç tutarınız faiz işlemeyecek şekilde bir sonraki hesap kesim dönemine yansıtılacaktır.

 

Combo Kart Ekstre Borcu Erteleme Özelliği Kimler Faydalanabilir?

Bankkart combo ekstre borcu erteleme özelliği faydalanma şartları, Ziraat Bankası internet sayfasında açıklanmıştır. Buna göre;

→ En temel şart, ekstre borcunun en az %50’sinin ödenmesidir. Yani bu ay ki ekstre borcunuz 3000 tl ise en az 1500 lirasını ödemeniz halinde kalan 1000 liralık borç için faiz işletilmeyecektir.

Combo kart ekstre borcu erteleme özelliği, sadece TL üzerinden ekstre oluşturulan kartlar için geçerlidir.

→ Birbirini takip eden aylarda, farklı kartlar için dahi olsa bu özellikten yararlanılamaz.

→ Aktif bir Nefes Ayları başvurusu varken, aynı ya da farklı bir kart için bu özellikten faydalanılamaz.

→ Sadece Bankkart Combo kartlar bu özellikten yararlanabilir. Ek kartlar, Bankkart Genç, Bankkart Ücretsiz, Bankkart Combo Ücretsiz Uygulaması ile Bankkart Business kapsam dışıdır.

→ Combo kart ekstre borcu erteleme özelliği, müşteriler tarafından 1 takvim yılı içerisinde en fazla 2 kez kullanılabilecektir. ↓ Devamı aşağıda… ↓

Bankkart Combo

→ Nefes Ayları özelliğinden;

#SMS (NEFESAYLARI boşluk kartın son 6 hanesini 4757’ye göndererek)

#Bankkart Mobil,

#Ziraat Mobil,

#İnternet Şube,

#Müşteri İletişim Merkezi ve

#Şubeler vasıtasıyla başvuru yapılarak yararlanılabilir. Bu kanallardan geçmiş ve aktif başvurular izlenebilir ve iptal edilebilir 

→ Nefes Ayları özelliğine başvuru işlemi, indirime konu ekstrenin hesap kesim tarihinden, bir sonraki ekstre hesap kesim tarihine kadar yapılabilir.

→ Kredi kartı borç ödemesi için otomatik ödeme talimatınız bulunuyorsa, nefes ayları özelliğinin kullanıldığı ekstre döneminde bu talimat çalışmayacak, bir sonraki dönemden itibaren tekrar geçerli olacaktır.

→ Başvuru anında ve faiz indiriminin yansıyacağı bir sonraki ekstre kesildiğinde, yakın izleme ya da kanuni takip kaydınızın olması, herhangi bir kartınızda gecikmeye düşmüş ekstre borcu veya kart üzerinde herhangi bir bloke bulunması halinde combo kart ekstre borcu erteleme özelliği kullanılamayacaktır.

 

Bankkart Combo Ekstre Borcu Erteleme Özelliği’nin Avantajı Ne Olacak?

Birçok kişi combo kart ekstre borcu erteleme özelliği ile ne kadar maddi avantaj elde edileceğini merak ediyor. Örnek üzerinden erteleme özelliğinin sağladığı maddi faydayı inceleyelim;

Örnek; Bu ay kredi kartı ekstre borcunuz 3000 TL geldi. Siz ise bu borcun tamamını bu ay ödeyecek durumda değilsiniz ve faiz ödemek istemiyorsanız. Combo kart nefes ayları özelliğini kullanarak bu aya ait kredi kartı borcunuzun %50’sine denk gelen 1500 lirasını ödediğinizde, kalan 1500 liralık borcunuz için faiz işletilmeyecektir. Peki bu özellik olmasaydı ne kadar faiz ödeyecektik? Eğer ki bu özellik olmadan kredi kartı ekstre borcunuzun yarısı olan 1500 lirayı ödemiş olsaydınız kalan 1500 lira için bir sonraki ekstre dönemine kadar en az 40 lira faiz ödeyecektiniz. Combo kart ekstre borcu erteleme özelliği sayesinde ödenemeyen 1500 liralık borç için 40 lira faiz ödemekten kurtulmuş oluyorsunuz.

 

Not: Combo kart ekstre borcu erteleme özelliği hakkında verdiğimiz bilgiler, Ziraat Bankası internet sayfasında açıklamalar doğrultusunda oluşturulmuştur. Bankalar bu vb. işlemlerde şartları değiştirme haklarını saklı tutar. Bu nedenler bankanın internet sayfası üzerinden detaylı bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 Ayar Altını 24 Ayara Çevirme Nasıl Yapılır?

Düğün Altınları Nasıl Değerlendirilir? Altın Yatırımı Yöntemleri Nelerdir?