Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Güncel)

Emekliye kredi veren bankalar daha çok emeklinin ödeme gücüne göre kredi seçenekleri oluşturmaktadırlar. Emekliler, bankaların kendilerine sunduğu kredi seçeneklerini değerlendirerek gerek faiz gerekse de aylık ödeme tutarı bakımında en uygun olanı tercih etmektedirler. Bankalar genel itibariyle emeklilere kolay ve hızlı kredi kullandırmaktadır. Hele ki maaş alınan bankadan kredi çekilecekse bu işlemler daha da kolaylaşabilir. Emekliye kredi veren bankaların bu denli rahat olmasının nedeni, emekli maaşının sabit bir gelir olması ve kredi geri ödemelerini direkt maaştan keserek alabilmesidir. Peki emekliye düşük faizli kredi veren bankalar nelerdir, inceleyelim.

 

Düşük Faizle Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük faizle emekliye kredi veren bankalar, geçimini sadece emekli maaşıyla sürdüren bireyler için çok önemlidir. En uygun faizle emekliye kredi veren bankalar genelde kamu bankalarıdır. Fakat zaman zaman özel bankalar tarafından da düşük faizli emekli kredisi kampanyaları düzenlenmektedir. Peki düşük faizle emekliye kredi veren bankalar hangileridir, sizler için 10.000 tl kredi 36 ay vade  seçeneğinde örnek hesaplama listesi oluşturduk. (Not: 25/12/2018 itibariyle güncellenmiştir.)

Düşük Faizle Emekliye Kredi Veren Bankalar

1-) Ziraat Bankası: Güçlü kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, genel anlamda düşük faizli banka kredileri sunmaktadır. Emekliye düşük faizli kredi konusunda da uygun oranlar sunan Ziraat Bankası, şu an itibariyle Emeklinin Artısı Kredi Paketi kampanyasıyla emekli maaşını kendi bankasından alanlara 36 ay vade ve %2,27 faiz oranı seçeneğiyle ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Faiz oranı: %2,27

Vade: 36 ay

Kredi Tutarı: 10.000 tl

Aylık Geri Ödeme: 439 tl

Toplam Geri Ödeme: 15.818 TL

Kampanya Geçerlilik Süresi: Belirsiz

Dosya Masrafı: 140 TL civarı

 

Okudunuz Mu?  Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019 (Güncel)

2-) Halkbank: Kamuya ait güçlü bankalardan bir diğeri de Halkbank’tır. Düşük faizli kredi konusunda çoğu zaman avantajlı seçeneklerle karşımıza çıkan Halkbank, emekliye düşük faizli kredi konusunda da avantajlar sunabilmektedir. Halkbank, şu an devam eden Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kapsamında 50.000 tl kredi 36 aya varan vade seçenekleriyle %2,32 faiz oranından kredi vermektedir.

Faiz oranı: %2,32

Vade: 36 ay

Kredi Tutarı: 10.000 tl

Aylık Geri Ödeme: 443 tl

Toplam Geri Ödeme: 15.962 TL

Kampanya Geçerlilik Süresi: Belirsiz

Dosya Masrafı: 200 TL civarı

 

Emekli maaşı alıyorsanız ve saydığımız bankalar haricinde bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız öncelikle emekli maaşını aldığınız banka ile görüşebilirsiniz. Nitekim bankalar maaş müşterisine daha uygun faizle kredi verebilmektedir. Yine bazı bankalar da emekli maaşının kendi bankalarına taşınması koşuluyla düşük faizli kredi imkanı sunabilmektedir. Eğer ki emekli maaşı alıyorsanız ve banka kredisi kullanmak istiyorsanız ilk olarak maaş aldığınız bankayla, sonrasında ise diğer kamu bankaları ve özel bankalar ile faiz oranları konusunda görüşebilirsiniz. Bu şekilde en uygun ve en düşük faizle emekliye kredi veren bankaları tespit edebilirsiniz.

↓↓ BUNLARI İNCELEDİNİZ Mİ ↓↓

20.000 tl 36 ay vade kredi veren bankalar

15.000 tl 36 ay vade kredi veren bankalar

10.000 tl 36 ay vade kredi veren bankalar