Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konu, en uygun düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalardır. Nitekim ihtiyaç kredisi faiz oranlarındaki ufak bir değişiklik bile kredi vadesine göre kayda değer maliyet artışına neden olacaktır. En uygun düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankayı bulmak için ön araştırma yapmak çok önemlidir. Bu sayede kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde banka kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki genel itibariyle düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir, inceleyelim.

Düşük faizli ihtiyaç kredileri

En Uygun Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En uygun düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırması, kredi maliyeti açısından çok önemlidir. Fakat bu bankalar; çekilecek kredi tutarına, vadesine ve kredi çekilecek zamana göre sürekli değişmektedir. Bu hafta içinde A bankasından % 2,50 faiz oranıyla çektiğiniz kredi, önümüzdeki hafta B bankasında % 2,40 faiz oranıyla verilebilir. Bu nedenle bankaların kredi kampanyaları ve ihtiyaç kredisi faiz oranları dikkatli şekilde takip edilmelidir.

 

Kamu Bankaları Bir Adım Önde!

Kredi faiz oranları her ne kadar değişkenlik gösterse de belli başlı bazı bankalar genellikle en düşük faizli kredi imkanını sunmaktadırlar. Bunlar genelde devlet iştiraki barındıran Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tır. Düşük faizli kredi veren bankalar listelediğimizde, çoğu zaman bu bankalar ilk 5 içerisinde yer alır. Özel sektör bankaları incelendiğinde ise en uygun krediyi veren bankalar arasında İş Bankası öne çıkmaktadır. Diğer bankalar ise çoğu zaman değişkenlik göstermektedir.

Okudunuz Mu?  5000 TL Kredi 36 Ay En Uygun Bankalar Hangileridir? (Güncel)

En uygun ihtiyaç kredisini bulmak her ne kadar zor olsa da gelişen teknolojiler sayesinde hızlı araştırmalar yapabilirsiniz. Gerek kredi karşılaştırma siteleri, gerek bankaların internet sayfaları aracılığıyla uygun faizli ihtiyaç kredisi araştırması yapabilirsiniz. Fakat şunu da belirtmemiz gerekir ki ihtiyaç kredisi faiz oranları, kredi araştırmasında tek bakılması gereken husus değildir. Faiz oranlarının yanı sıra dosya masrafı, sigorta ücreti vb. giderleri de iyi araştırmak gerekir. Ek olarak birçok banka, bireylerin kredi notuna göre farklı faiz oranları uygulamaktadır.