Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar vasıtasıyla en uygun ev kredisini çekmek herkesin hayali. Fakat 2018 yılı itibariyle konut kredisi faiz oranları oldukça yüksek olmakla birlikte yükselme eğilimini de devam ettirmektedir. 2018 yılı Aralık ayına ait güncel konut kredisi faiz oranları; 100.000 lira ve 120 ay vade üzerinden bakacak olursak şu şekilde bir liste oluşturabiliriz;

İNG Bank % 1,89

ICBC Turkey % 1,92

Kuveyttürk % 1,94

Şekerbank % 1,97

Ziraat Bankası % 1,98

Halkbank ise % 2,09 şeklindedir.

Konut kredisi başvurusunda istenen evraklar ise başvuru formu, nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport, gelir belgesi, bağlı olunan meslek kuruşundan alınacak üyelik belgesi fotokopisi (serbest meslek mensubu iseniz), şirkete ait ana sözleşmenin yayınlanmış olduğu Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (tüzel kişiler ortağı iseniz), konutun tapu fotokopisi şeklinde olup bankanın talep etmesi halinde farklı evraklar da istenebilmektedir.

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

En uygun konut kredisini veren bankalar listesinde görüldüğü üzere en düşük kredi faizi şu an İNG Bank’ta görülmektedir. Birçok kişinin adını dahi duymadığı ICBC Turkey adlı banka ise Ziraat’in ardından en düşük konut kredisi faizini sunmaktadır. Konut kredisi faiz oranları da diğer kredilerde olduğu gibi sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle bankaların konut kredisi kampanyalarını ve kredi faiz oranlarını iyi takip etmek, kredi karşılaştırmalarını doğru yapmak gerekir. Konut kredilerinde faizin yanı sıra ekspertiz ücreti, dosya masrafı gibi önemli maliyet kalemleri de bulunmaktadır. Bu nedenle konut kredisi araştırması yaparken bu masrafları da dikkate almak gerekir. Aksi takdirde umulmadık masraflarla karşılaşılabilir.