Düşük Faizli Memur Kredisi Veren Bankalar

Düşük faizli memur kredisi veren bankalar, avantajlı faiz oranları içeren kredi paketleri sunmaktadır. Bankalar memurların maaşlarının düzenli yatmasından dolayı aksama olmaz diye düşük faizli memur kredileri adı altında kredi sunmaktadırlar. Memurlar toplu paraya ihtiyaç duydukları zamanlarda düşük faizli olarak memur kredisi vermektedirler. Bankaların düşük faizle memur kedisi, memurlara oldukça yardımı dokunan bir kredi çeşididir. Son zamanlarda birçok memurunda kullandığı bir kredi seçeneğidir.

Düşük faizli memur kredisi veren bankalar

Düşük Faizli Memur Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük faizli memur kredisi veren bankalar, bu kredi konseptini devlet memurları için oluşturmuştur. Bankaların kredi başvurularında kullandığı kriterlerin başında gelir durumu yer almaktadır. Kadrolu devlet memurları da iş ve maaş garantili çalışanlar oldukları için bankalardan daha düşük faizli kredi kullanabilmektedir. Kadrolu devlet memuru olarak çalışan bireyler, hem düşük faizli memur kredisi hem de maaş müşterisi oldukları bankalardan uygun faizli kredi çekebilmektedir. Düşük faizli memur kredisini genellikle Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi devlet bankaları vermektedir. Bu bankalar diğer çalışanlar için de en uygun kredi faiz oranlarını sunan bankalar arasındadır. Maaşını özel bankalardan alan devlet memurları da maaş müşterisi olduğu için maaş aldığı bankadan uygun faiz oranları eşliğinde kredi çekebilir. Eğer ki faiz oranları yine yüksek çıkıyorsa diğer bankalar da değerlendirilebilir. Kamu çalışanlarına düşük faizli memur kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • TEB(Türk Ekonomi Bankası)
  • Akbank
  • Denizbank
Okudunuz Mu?  Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Güncel)

Yukarıda yer alan bankalar, genel itibariyle kamu çalışanlarında düşük faizli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Saydığımız bankalar dışında kalan bankalar da zaman zaman memurlara düşük faizli kredi kampanyası düzenlemektedir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmak isteyen memurlar, kredi karşılaştırma siteleri ve bankaların internet siteleri üzerinden detaylı araştırma yapmalıdır.