En Düşük Faizli Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Banka kredileri kapsamında düşük faizli kredi veren bankalar kuşkusuz ki herkesin gözdesidir. Fakat tüketicilerin kredi kullanma davranışlarına bakıldığında kimi zaman zorunlu nedenlerle bazen de düşük faizli kredi araştırmasının yeterli düzeyde yapılmamasından kaynaklanan yüksek maliyetli krediler çekildiğini görmekteyiz. Peki en düşük faizli kredi hangi banka veriyor biliyor muyuz? Bugünkü yazımızda, banka kredisi kullanmak isteyenlerin kredi araştırması yaparken en fazla dikkate alması gereken bankalardan bahsedeceğiz. Nitekim bu bankalar, genellikle en düşük faizli kredi veren banka denince ilk incelenmesi gereken bankalardır.

 

En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Hangisi?

Düşük faizli kredi arayışı, katlanılan toplam faiz ve maliyet yükünü en aza indirmek açısından çok önemlidir. Nitekim en uygun faizli krediyi bularak belki kredinizin birkaç taksiti kadar kârlı çıkabilirsiniz. Peki banka kredileri incelendiğinde en düşük faizli kredi veren bankalar hangisidir ve kredi kullanmak isteyenler ilk olarak hangi bankaları incelemelidir?

 

Vakıfbank

Düşük faizli kredi deyince akla ilk gelen kuşkusuz ki kamu mevduat bankalarıdır. Çeşitli ortaklık yapıları barındıran ve büyük ortağın hazine ya da diğer devlet kurumları olduğu kamu bankaları, özel sektör bankalarına kıyasla çok daha uygun faiz oranlarıyla kredi sunmaktadır. Vakıfbank da bunlardan birisi olup kredi kampanyaları dahil olmak üzere yıl içerisindeki en düşük maliyetli kredi sunan ilk üç banka içerisinde yer almaktadır.

 

Halkbank

Halkbank, kamu mevduat bankaları arasında yer alan ve sunduğu uygun faizli kredi seçenekleri ile tüketici nezdinde en çok tercih edilen bankalardandır. Özellikle Halkbank kredi kampanyaları kapsamında sunulan ve diğer bankalara kıyasla çok düşük faiz içeren krediler, kredi kullanmak isteyenler için oldukça cazip seçeneklerdir.

Okudunuz Mu?  Düşük Faizli Ticari Kredi Veren Bankalar

 

Ziraat Bankası

Kamu mevduat bankaları, ortaklık yapıları bakımından incelendiğinde en çok öne çıkan banka Ziraat Bankası’dır. Nitekim Ziraat Bankası tamamıyla devlete ait bir kamu bankasıdır. Sunduğu kredi seçeneklerine ve kredi faiz oranlarına bakıldığında da gerek ihtiyaç kredisi gerekse de konut kredisi olsun, en uygun kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

 

İş Bankası

En düşük faizli kredi veren bankalar 2018 listesinde, İş Bankası’na da yer verebiliriz. Özel sektör bankaları arasında en önde gelen bankalardan birisi olan İş Bankası, özel sektör bankaları arasında en uygun faizli kredi veren bankalar arasındadır. Hatta kimi zaman düzenlediği kredi kampanyaları ile kamu bankalarıyla yarışacak düşük faiz oranlı krediler sunabilmektedir. Bu nedenle İş Bankası, düşük faizli kredi arayışındakiler için incelenecek ilk bankalardan biridir.

 

Eğer ki banka kredileri arasında kullanmak istediğiniz bir kredi türü varsa faiz ve maliyet oranlarını incelemeniz gereken ilk bankalar kamu destekli bankalardır. Yani Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası kredi seçeneklerini inceleyerek kredi araştırmasına başlayabilirsiniz. Nitekim genel itibariyle en düşük faizli kredi veren bankalar hangisidir sorusuna verilecek en geçerli cevap; Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’dır. Kimi tüketiciler bazı özel bankaların daha düşük faizle kredi verdiğini de söylemektedir. Fakat bahse konu bankaların sunduğu kredi detayları incelendiğinde, özellikle çok yüksek(1700 puan gibi) kredi notuna sahip olanlara nispeten düşük faizli kredi sunulduğunu belirtebiliriz. Günümüzde ise ekonomik anlamda ortalama yaşam standardına sahip bir bireyin bu denli yüksek kredi notuna sahip olması çok zordur.