En Kolay Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren bankalar genellikle geliri az olan, sabit bir geliri olmayan ya da kredi notu düşük olanların tercih ettiği bankalardır. Nitekim diğer bankalara kıyasla bu bankalar üzerinden daha kolay kredi çekebilirsiniz. Bilhassa kredi notu düşük olanlara kredi vermesiyle bilinen bu bankalar, 700-800-900 gibi düşük kredi notu olanlara bile kredi imkanı sunabilmektedir. Peki en kolay kredi veren bankalar hangileridir? Neden daha kolay kredi verirler? Kolay kredi veren bankaların avantajları ve dezavantajları nelerdir, inceleyelim.

en kolay kredi veren bankalar

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kolay kredi veren bankalar arasında Fibabanka, Aktifbank, Burgan Bank, ICBC Turkey gibi daha genç oluşumlu bankaları sayabiliriz. Peki bu bankalar diğerlerine göre neden daha kolay kredi veriyor? İsimlerinden de anlaşılacağı üzere bu bankalar, diğerlerine göre genç oluşumlu ve çok daha az müşteriye sahiptir. Bu nedenle banka sektöründe daha çabuk tanınmak ve daha fazla müşteri portföyü oluşturmak adına gelir, kredi notu gibi kıstasları daha esnek tutarak kredi verebilmektedirler. Bahse konu kolay kredi veren bankalar her ne kadar gelir ve kredi notu konusunda daha esnek davransa da bunun müşteri tarafında önemli bir yansıması vardır. Geliri az olanlara ya da kredi notu düşük olanlara kolayca kredi veren bankalar, diğerlerine göre çok daha yüksek faiz oranları sunmaktadır. Örnek üzerinden hareket edecek olursak 10.000 liraya 3 yıl için 5.000 lira faiz ödeyecekken bu bankalarda 7.000-8.000 tl veya daha yüksek faiz maliyetiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Okudunuz mu?Düşük(600-700-800-900) Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notu ve geliri yüksek olup da kolay ve hızlı kredi çekmek isteyenler ise maaş aldıkları ya da mevduatları bulunan bankaları tercih edebilir. Bunun yanı sıra internetten online kredi başvurusu yapılabilen bankalar da tercih edilebilir.

Okudunuz Mu?  Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

 

Düşük Faizli Kredi Hangi Bankalar Veriyor?

Düşük faizli kredi, genellikle kamu bankaları tarafından verilmektedir. Bu açıdan kredi araştırması yapılırken öncelikle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi faiz oranları incelenmelidir. Özel sektör bankaları arasında da İş Bankası öne çıkmaktadır. Yine de kredi karşılaştırma siteleri ve bankaların internet sayfalarında yer alan kredi kampanyaları iyi araştırılarak kredi başvurusu yapılmalıdır.