Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019 (Güncel)

Kredi faiz oranlarının yüksek olması ve bireylerin ödeme güçlüğü çekmesi, uzun vadeli veya ertelemeli banka kredilerine olan talebi arttırmıştır. Peki bankaların sunduğu ertelemeli kredi türü nedir? Ertelemeli kredilerin avantajları ve dezavantajları nelerdir? 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangileridir?

 

Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi adından da anlaşılacağı üzere kredi ödemesinin belirli bir süre ertelenmesi anlamına gelmektedir. Örnek üzerinden açıklayalım; bir kredi başvurusu yaptınız ve krediniz onaylanıp hesabınıza yatırıldı. Normal şartlarda ilk kredi taksiti ödemenizi bir sonraki ay için belirleyeceğiniz tarihte yaparsınız. Fakat ertelemeli kredi türünde, ilk kredi taksitini bankanın öngördüğü vade sonrasında ödersiniz. Bu bağlamda genellikle 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ve kampanyalar mevcuttur. Bu sayede borç ödemenizi 3 ay ötelemiş olursunuz ve kendinizi ilk ödemeye kadar rahatlatma fırsatı bulabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi

Ertelemeli Kredi Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kredi başvurusunda bulunanların sıkça tercih ettiği türlerden biri olan ertelemeli kredi, kendi içinde bazı avantajlı ve dezavantajlı durumlar içermektedir. Ertelemeli kredinin en önemli avantajı, ödemelere en az 3 ay sonra başlanmasıdır. Nitekim en az 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar mevcuttur. Bu sayede üzerimizdeki borç baskısını daha ileriye ötelemiş oluruz ve bu süre içerisinde kredi, borç ödemelerimizi daha planlı bir duruma getirme imkanı elde edebiliriz. Dışarıdan çok avantajlı bir seçenek gibi görülse de ertelemeli kredinin olumsuz yanları da mevcuttur. Ertelemeli kredinin en olumsuz yanı, kredi maliyetini yükseltmesidir. Peki nasıl oluyor da kredi maliyeti yükseliyor? Ertelemeli kredilerde ilk taksit ödemenizi genellikle 3 ay sonra yapmaya başlarsınız. Fakat bu 3 aylık dönem içerisinde ödeme yapmasanız dahi kredi faizi işlemeye devam eder. Yani 3 ay ertelemeli 24 ay vadeli bir kredi çektiğinizde, ödeyeceğiniz faiz tutarı 27(24+3) ay üzerinden hesaplanır. Bu 3 aylık ekstra faiz maliyeti, kimi bankalar tarafından eşit olarak tüm taksitlere yayılırken bazı bankalar tarafından da ilk taksit ödemesine yansıtılmaktadır.

 

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019 Listesi

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ve ertelemeli kredi kampanyalarına her dönem rastlamak mümkün. Fakat piyasalarda nakit akışının ve bolluğunun fazla olduğu dönemlerde bu kampanyalar çok daha fazla olmaktadır. Her ne kadar kredi maliyetlerini yükseltse de birçok tüketici, ertelemeli kredi seçeneğine sıcak bakmaktadır. Web sayfamızda sürekli güncel tutmaya özen göstereceğimiz 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2019 listesi aracılığıyla, ertelemeli kredi veren bankalar ve kredi kampanyaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Listesi

 

Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Özellikle kredi notu yüksek olanlara uygun faizli kredi olanağı sunan Finansbank, 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Şu an kredi faiz oranı % 2,15 olan Finansbank 3 ay ertelemeli kredi çekmek için bankanın internet sayfası üzerinden ya da şubelerinden detaylı bilgi almanız gerekir.

Örnek Hesaplama:

Faiz oranı: %2,15

Vade: 36 ay

Kredi Tutarı: 10.000 tl

Aylık Geri Ödeme: 430 tl

Toplam Geri Ödeme: 15.522 TL

Kampanya Geçerlilik Süresi: Belirsiz

 

Okudunuz Mu?  İŞKUR Kapsamında TYP ya da Kursiyer Olarak Çalışanlar Kredi Çekebilir Mi?

İNG Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi

İNG Bank da zaman zaman düşük faizli kredi kampanyaları sunabilmektedir. Şu an güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları % 2,29 seviyesinde olan İNG Bank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Örnek Hesaplama:

Faiz oranı: %2,29

Vade: 36 ay

Kredi Tutarı: 10.000 tl

Aylık Geri Ödeme: 441 tl

Toplam Geri Ödeme: 15.925 TL

Kampanya Geçerlilik Süresi: Belirsiz

 

VakıfBank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Neredeyse her dönem 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank, cazip faiz oranlarıyla da öne çıkmaktadır. Şu an % 2,32 faiz oranı ile kredi veren Vakıfbank’ta;

→Aylık eşit taksitli

→Artan taksitli,

→Azalan taksitli,

→3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli,

→3 ayda bir eşit taksitli,

→Son taksit balon ödemeli,

→Değişken taksitli olarak kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Fakat yukarıdaki kredi ödeme yöntemleri kamu çalışanlarına özel olarak oluşturulmuştur. Özel sektör çalışanı olarak Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi kullanımı konusunda, bankanın internet sayfası üzerinden ya da şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Örnek Hesaplama:

Faiz oranı: %2,32

Vade: 36 ay

Kredi Tutarı: 10.000 tl

Aylık Geri Ödeme: 443 tl

Toplam Geri Ödeme: 16.015 TL

Kampanya Geçerlilik Süresi: Belirsiz

 

AlternatifBank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Alternatifbank her ne kadar ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer alsa da yüksek faiz oranları nedeniyle fazla tercih edilmemektedir. Şu an da % 2,60 ile 2,79 arasında faiz oranları ile kredi kullandıran AlternatifBank 3 ay erteleme kredi başvurusu yapmak için Alternatif Bank Şubeleri’ne uğramanız gerekmektedir.

Örnek Hesaplama:

Faiz oranı: %2,32

Vade: 36 ay

Kredi Tutarı: 10.000 tl

Aylık Geri Ödeme: 466 tl

Toplam Geri Ödeme: 16.838 TL

Kampanya Geçerlilik Süresi: Belirsiz

 

***Önemli Not: Yukarıda yer alan bilgiler, bankaların internet sayfaları üzerinden yapılan araştırmalar sonucu oluşturulmuştur. Dolayısıyla en güncel bilgileri bankaların internet siteleri ya da şubeleri üzerinden tespit edebilirsiniz. Ek olarak konuda belirtilen kredi faiz oranları, kişilerin kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir. Bankalar tarafından sunulan düşük faiz oranları genellikle çok yüksek kredi notuna sahip bireylere göre belirlenmiştir.