Evde Bakım Aylığı, Engelli Maaşı Alanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı?

Kredi kartları için kısa bir tanımlama yapacak olursak basit ve kullanışlı bir ödeme aracı olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim gündelik yaşamımızdaki çeşitli ürün ve hizmet alımları ve alışverişler için kredi kartı kullanımına gitmekteyiz. Bunun yanı sıra bazı kredi kartlarının sunduğu nakit avans olanakları da bu kartların kullanımını cazip kılan önemli faktörlerdendir. Peki günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan kredi kartları herkese veriliyor mu? 2022 Maaşı, Engelli Maaşı, Evde bakım aylığı alanlara kredi kartı veren bankalar mı?

 

Evde Bakım Aylığı Alanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Evde bakım aylığı alanlara kredi kartı

Evde bakım aylığı alanlara kredi kartı veren bankalar; bakım maaşı, engelli maaşı, 2022 maaşı gibi sosyal yardım aylığı alan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bankaların kredi ve kredi kartı politikasına baktığımızda, ekonomik şartlara göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Piyasalarda nakit bolluğunun fazla olduğu ve para akışının yoğun olduğu dönemlerde, şartlar olabildiğince esnetilir ve öyle ki siz kredi kartı başvurusunda bulunmasanız dahi adına kredi kartı gönderilebilir. Fakat banka politikaları her ne kadar değişken olsa da gelir kriteri ve kredi notu her zaman önemli bir yer tutar. Dolayısıyla kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren banka bulmak çok zordur. Bunun yanı sıra sigortalı olarak bir işte çalışmayanlara da kredi ve kredi kartı çıkması olası değildir. Peki evde bakım aylığı, engelli aylığı gibi aydan aya maaş alanlara kredi kartı çıkar mı? Her ne kadar bu kişilere devlet tarafından aylık maaşı ödemesi yapılsa da bu ödemelerin belirli şartların sağlanması halinde devam edebiliyor olması, bankalar tarafından riskli bir gelir olarak görülmektedir. Bu da bakım parası alanlara ya da engelli maaşı alanlara kredi kartı kartı veren banka ihtimalini düşürmektedir.

Okudunuz Mu?  Bankkart Combo Nedir, Ziraat Bankası Combo Kart Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

İçinde bulunduğumuz dönemdeki ekonomik koşullar, yüksek faiz oranlarının da etkisiyle banka kredisi, kredi kartı başvurusu gibi banka ürünlerine ulaşmayı oldukça zorlaştırmıştır. Belirli bir maaşı ve sigorta kaydı olan çalışanlar dahi içinde bulunduğumuz ekonomik durum itibariyle kredi çekememekte, kredi kartı başvurusu yapsa dahi olumsuz sonuçlanabilmektedir.

 

Aylık/Maaş Alınan Bankadan Kredi Kartı Başvurusu

Engelli Maaşı, 2022 Maaşı, Bakım Aylığı gibi nakdi sosyal yardımlar alan kişiler, maaş aldıkları bankadan kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Nitekim kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanma ihtimali en yüksek olan bankalar, maaş ya da aylık alınan bankalardır. Bunun yanı sıra İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank gibi müşteri sayısı çok fazla olan ve yeni müşteriler kazanma konusunda nispeten daha seçici davranan bankalar dışındaki İNG Bank, TEB(Türk Ekonomi Bankası) gibi bankalara da kredi kartı başvurusu yapılabilir.