in

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank’ta, her türlü meslek grubu için özel kredi kampanyalar mevcut. Maaşını Halkbank’tan alanlar ve kamu çalışanlarına özel cazip faiz oranları sunulurken, hızlı kredi ve mini kredi gibi kredi türleri için online kredi başvuruları imkanı sunuluyor. %1,90 aylık faiz oranlarından başlayan krediler için hangi kanallardan başvuru yapabileceğinizi yazımızda açıklıyoruz.

Halkbank Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Kanallar

Halkbank, birçok farklı kanal aracılığı ile kredi başvurusu imkanı sunuyor. Buna göre internet üzerinden kredi başvurusu, SMS ile kredi başvurusu, telefon bankacılığı ile kredi başvurusu, ATM’lerden kredi başvurusu, bankalardan kredi başvurusu ve mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yöntemlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Banka şubeleri aracılığı ile başvurularınızı yalnızca mesai saatleri içerisinde yapabiliyorken, diğer kanalları 7 gün 24 saat kullanabilirsiniz.

İnternetten Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank’ın resmi internet sitesi olan halkbank.com.tr adresini ziyaret ederek, online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Anasayfanın üst menüsünde yer alan “Bireysel” sekmesi altında “Krediler” bölümünden, ihtiyacınıza uygun olan kredi türüne tıkladıktan sonra, sayfanın en alt kısmında bulunan “Halkbank.com.tr üzerinde kredi başvurusu” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Halkbank internetten kredi başvurusu sayfasında, “Kredi Tutarı” veya “Aylık Taksit Tutarı” seçeneklerinden birisine tıklayarak “Kredi Tutarı” ve “Kredi Vadesi” bilgilerini girerek, “Hesapla” butonuna tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada “Ödeme Planı” görünecektir. İhtiyaç kredisi formuna devam ettikten sonra, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu bilgilerini girerek; kredinize başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitim, sağlık, seyahat gibi ihtiyaçlarınız için bu başvuru yöntemini kullanabilirsiniz. İnternetten kredi başvurusu için tercih edebileceğiniz maksimum kredi tutarı 15.000 TL’dir. En fazla 60 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz.

SMS ile Halkbank Kredi Başvurusu

En az 1.000 TL ve en fazla 15.000 TL’lik ihtiyaçlarınız için SMS ile Halkbank kredi başvurusunu tercih edebilirsiniz. Banka kredi politikaları gereği, başvurularınız aynı gün değerlendirilir. Kredi kullanımınızı takiben, otomatik ödeme talimatı vererek, aylık taksit ödemelerinizin vadesiz TL hesabınızdan otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Kredi kullanımları süresince banka, müşterilerine hayat sigortası yapacaktır. Dilediğiniz an kredinizin kalan tutarını ödeyebilir ve arama ödeme yapabilirsiniz.

SMS ile Halkbank kredi başvurusunda bulunmak için, cep telefonunuzdan SMS uygulamasına giriş yapıp; yeni bir SMS oluşturmalısınız. Ardından aralarında birer karakter boşluk bırakarak “KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Gelir Miktarı, Kredi Tutarı” bilgilerini 3452’ye göndermeniz gerekiyor. Kredi başvurunuz olumlu görülürse, kredinizi banka şubelerinden çekebileceğiniz gibi; bireysel internet şubesi veya Dialog’tan da çekebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Halkbank Kredi Başvurusu

Kredi başvuruları için tercih edebileceğiniz bir diğer kanal da telefon bankacılığıdır. 0 850 222 04 00 numaralı Halkbank Çağrı Merkezi’ni 7 gün 24 saat arayarak, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Telefonla kredi başvurusu için 1.000 TL ile 15.000 TL arasında, 60 aya kadar vade seçeneği ile kredi kullanabilirsiniz.

Mobil Bankacılık ile Halkbank Kredi Başvurusu

365 gün 24 saat, internet bağlantınızın olduğu her an ihtiyaç kredinizi mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık ile Halkbank kredi başvurusu yapmak için, mobil uygulamaya T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifrenizle giriş yapmalısınız. Eğer internet bankacılığı şifresi almadıysanız, 0 850 222 04 00 numaralı çağrı merkezini arayarak, hemen şifre oluşturabilirsiniz. Ardından “Krediler” menüsü üzerinden yeni bir kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Faiz Oranları

 • Maaşını Halkbank’tan Alanlar için Aylık Faiz Oranı: %1,89 – %1,94 arasında değişmektedir.

 • Kamu Çalışanları için Aylık Faiz Oranı: %1,90 – %1,95 arasında değişmektedir.

 • Özel Sektör Çalışanları için Aylık Faiz Oranı: %1,99 – %2,04 arasında değişmektedir.

 • Hızlı Kredi (15.000 TL’ye Kadar) için Aylık Faiz Oranı: %2,15’tir.

 • Mini Kredi (5.000 TL’ye Kadar) için Aylık Faiz Oranı: %2,04’tür.

 • Dost İhtiyaç Kredisi (10.000 TL’ye Kadar) için Aylık Faiz Oranı: %2,16’dır.

 • Eğitim Kredisi (10.000 TL-50.000 TL arası) için Aylık Faiz Oranı: %1,90 ile %1,95 arasında değişmektedir.

 • Enerji Destek Kredisi (50.000 TL’ye Kadar) için Aylık Faiz Oranı: %1,90’dır.

 • Mortgage Dışı Destek Kredisi (100.000 TL’ye Kadar) için Aylık Faiz Oranı: %2,05’tir.

 • Vefa İhtiyaç Kredisi (10.000 TL’ye Kadar) Aylık Faiz Oranı: %1,90’dır.

 • İhtiyaç Kredisi (10.000 TL’ye Kadar) için Aylık Faiz Oranı: %2,12’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vakıfbank Kredi Başvurusu

İş Bankası Kredi Başvurusu