Hesap İşletim Ücreti Kesmeyen Bankalar

Bankalar müşterilerinden yıllık olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Her bankanın belirlediği ücret miktarı farklıdır. Ancak bazı bankalar müşterilerinden hesap işletim ücreti kesmiyor. Peki, bu kadar hangileridir?

Hesap işletim ücreti kesmeyen bankaları sizler için listeledik. Çoğu banka yıllık olarak hesap işletim ücreti kesmektir. Ancak aşağıda belirttiğimiz bankalar hesap işletim ücreti almıyor.

  • Enpara
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Cepte TEB
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • QNB Finans Bank – CardFinans Nakit
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

Sizler de hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız yukarıda bulunan bankalardan biri ile çalışabilirsiniz. Bunun için bankaların banka şubeleri ya da mobil bankacılığı üzerinden banka ile anlaşma yaparak istediğiniz bir banka bir çalışabilirsiniz. Her banka müşterisini memnun etmeye yönelik hizmet sunar. Bu yüzden hesap işletim ücreti almayan bankalar en çok tercih edilen bankalardır.

Bankalar Neden Hesap İşletim Ücreti Almaz?

Öncelikle her banka hesap işletim ücreti almıyor. Bunun neden ise ortada olan rekabet ile ilgilidir. Bankalar en çok tercih edilen olmak için müşterilerine çeşitli ücretsiz hizmetler sunuyor. Bunlardan biri de hesap işletim ücreti olmamasıdır. Son yıllarda bankalar tercih edilme oranını artırmak için müşterilerinden hesap işletim ücreti almıyor. Aynı zamanda bazı bankalar çoğu masrafları almıyor.

Enpara.com

Banka müşterileri işlemlerini sadece dijital ortamda yapabiliyor. 2012 yılında kurularak Türkiye’de hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alıyor.

Okudunuz Mu?  Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank – CardFinans Nakit

Banka müşterileri işlemleri kolaylaştırmak ve daha çok müşteri çekmek için masraflardan feragat etmiş durumdadır. Döviz hesabı dahil olmak üzere bütün vadesiz hesaplardan yıllık hesap işletim ücreti almıyor.

 

 

CepteTEB

Dijital Bankacılık hizmetleri sayesinde banka müşterileri hesap işletim masrafı ödemek durumunda kalmıyor. Bankaya başvuru yaparak CepteTEB’li olmak istiyorsanız internet üzerinden kolayca işleminizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda CepteTEB, döviz hesabı işletim ücreti almayan bankalar arasında bulunuyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz Bankacılık Sistemi ile müşterilerine hizmet veriyor. Banka müşterileri döviz hesabı hesap işletim ücreti ödemiyor. Bu yüzden Türkiye’nin önde gelen bankalarından olduğunu belirtmek isteriz.