in

ING Bank Kredi Başvurusu

Geniş vade seçenekleri, anında kredi başvurusu gibi artıları ile ön plana çıkan ING Bank, birçok farklı kredi türü sunuyor. Yazımızın devamında ING Bank kredi başvurusunu için gerekli belgeler, ING Bank kredi faiz oranları, ING Bank kredi başvuru yöntemleri gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.

ING Bank Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler

 • T.C. vatandaşları için: Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi. Yabancı uyruklular için ise Oturma izni belgesi ve Pasaport

 • Son 3 aya ait ikametgah belgesi ya da doğalgaz, sabit telefon veya elektrik faturalarından birisi

Çalışma Durum Belgesi:

 • Ücretli çalışanlar için: Son döneme ait maaş bordosunu fotokopisi ya da başvuruda bulunacak şahsın çalışmış olduğu firmanın imza sirkülerinin bulunduğu bir maaş yazısı ve imza sirküleri

Emekliler için:

 • Sosyal Güvenlik Kurumunca düzenlenen bir kimlik belgesi

 • Geliri gösteren bir banka hesap cüzdanı

Tüzel kişiliği olmayanlar için ve serbest meslek çalışanları için:

 • Son yıla ait bir vergi levhası fotokopisi

 • Meslek kuruluşlarından alınan bir üyelik belgesi fotokopisi (varsa)

 • İşletme hesap özeti veya hesap vaziyeti (vergi dairesi onaylı)

Çiftçiler için:

 • Çiftçilik belgesi

ING Bank Kredi Başvurusu Hangi Kanallardan Yapılabilir?

ATM’den ING Bank Kredi Başvurusu

ING Bank müşterisi olanlar ve olmayanlar bankaya ait ATM’lerden 7 gün 24 saat kredi başvurusu yapabilirler. Bunun için ATM’den “Giriş” tuşuna bastıktan sonra, “Kartsız İşlem Menüsü” üzerinden “Kredi Başvurusu” butonuna tıklamalısınız. Kredi başvuru bölümünde T.C. kimlik numarası, cep telefonu ve aylık net gelir bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten ING Bank Kredi Başvurusu

İnternetten ING Bank kredi başvurusu yapmak için öncelikle ingbank.com.tr adresini ziyaret ettikten sonra, üst menüde yer alan “Diğer” bölümündeki “Krediler” adımını takip etmeniz gerekiyor. Açılan sayfanın alt bölümünde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm kredi türleri yer alıyor. Kredim sonsuz, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi türlerinden birisini tercih ettikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. T.C. kimlik no, doğum tarihi, cep telefonu ve ekranda görünen doğrulama kodunu girdikten sonra kredi başvurusunun sonraki adımına yönlendirilirsiniz. Başvuru sayfasında sizden istenen diğer bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Mobil Uygulama Üzerinden ING Bank Kredi Başvurusu

Google Play Store veya iOS Market üzerinden ING Bank mobil uygulamasını ücretsiz olarak indirdikten sonra, T.C. kimlik no ve internet şifresi ile uygulamaya giriş yapın. Ardından “Krediler” menüsünden ihtiyacınız olan kredi türünü seçtikten sonra birkaç kolay adımda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu takiben değerlendirme sonucunuz tarafınıza hemen bildirilir ve anında kredinizi kullanabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile ING Bank Kredi Başvurusu

7 gün 24 saat telefon bankacılığı ile ING Bank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için 0 850 222 0 600 numaralı telefonu arayıp, temsilciye kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi beyan edebilirsiniz. Başvuru sonucunuz olumlu bulunursa, kredinizi şubelerden; yukarıda bahsetmiş olduğumuz belgelerle birlikte kullanabilirsiniz.

SMS ile ING Bank Kredi Başvurusu

SMS ile ING Bank kredi başvurusu yapmak için “T.C. kimlik no” bilginizi 2205’e gönderebilirsiniz. Mesajınız bankaya ulaştıktan hemen sonra başvuru sonucunuz SMS ile tarafınıza bildirilir. Ön onay aldıktan sonra, banka şubelerine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

 • SMS ile Kobi Kredisi: ING Bank SMS ile kobi kredisi için “KOBİ -bir boşluk- T.C. Kimlik No” bilgilerinizi 2205’e gönderebilirsiniz.

 • Jet Avans: ING Bank Jet Avans başvurusu için “JET – bir boşluk- Kartınızın Son 4 Hanesi” bilgilerini 2205’e gönderebilirsiniz.

ING Bank Kredi Faiz Oranları

15.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için uygulanacak faiz oranı %1,94’tür. Bu kredi türünde en fazla 60 ay vade seçeneği bulunmaktadır. Diğer ihtiyaç kredisi ürünlerinde ise

 • 3-21 ay vade seçeneğinde: %2,11

 • 22-24 ay vade seçeneğinde: %2,09

 • 25-36 ay vade seçeneğinde: %2,04

 • 37-48 ay vade seçeneğinde: %1,99

 • 49-60 ay vade seçeneğinde: %1,94

ING Bank faiz oranları uygulanır. 2.000 TL ile 100.000 TL’lik kredi başvurusu yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Denizbank Kredi Başvurusu