İnternetten Kredi Veren Bankalar Hangileridir, Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankacılık sektöründeki teknolojik gelişmeler bireylerin banka işlemlerini oldukça kolay, hızlı ve güvenilir bir hale getiriyor. Özellikle kredi ve kredi kartı başvurularında hızlı ve kolay işlem imkanı sağlayan bu gelişmeler sayesinde şubeye gitmeden kredi ve kredi kartı başvurusu yapabiliyoruz. Peki online kredi başvurusu yapabileceğimiz bankalar hangileridir? İnternetten kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Online kredi başvurusu avantajları ve dezavantajlı nelerdir?

 

Online İnternetten Kredi Veren Bankalar

İnternetten kredi veren bankalar sayesinde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabiliyoruz. Günümüz teknolojisine bakıldığında neredeyse tüm bankalardan online kredi başvurusu yapılabildiğini görmekteyiz. Bu krediler genelde online kredi, hızlı kredi, anında kredi, hazır kredi, pratik kredi gibi isimlerle müşterilere sunulmaktadır. İnternetten kredi veren bankalar konusunda kendisini en çok geliştirenler genelde özel bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Fakat başta Vakıfbank olmak üzere Halkbank ve Ziraat Bankası gibi düşük faizli kredi veren kamu bankalarında da online kredi başvurusu yapılabilmektedir.

İnternetten Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

İnternetten Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten online kredi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Başvuru yapmak istediğiniz bankanın internet sitesine girerek, internet bankacılığına girerek ya da mobil bankacılık uygulamasını indirip mobil bankacılık şubesi üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaların internet ya da mobil sitelerinde bireysel krediler bölümüne girdiğinizde, online kredi başvurusu yapabileceğimiz BAŞVUR ya da HEMEN BAŞVUR butonu bulunur. Bu butonları tıkladığınızda internetten kredi başvuru formu açılır. Burada sizden istenen bilgileri doldurup başvurunuzu gönderebilirsiniz. Online kredi başvurusu sonucunuz, ortalama 1 gün içinde sms ile tarafınıza bildirilir. Kredinizin onaylanması halinde bazı bankalar tekrar şubeye çağırabilir. Fakat birçok banka kredinizi direkt hesabınıza aktarabilmektedir.(Not: Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu sorgulama yöntemleri ile kredi notunu öğrenmek önemlidir. )

Okudunuz Mu?  Altın Tahvili ve Altın Kira Sertifikası Ne Kadar Kazandırır?

 

Online Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Online kredi başvurusu her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de dikkatli olunmadığı durumlarda zararları olabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere internetten kredi başvurusu genelde bir ön onay anlamını taşır. Yani bankaya tekrar gitmeniz gerekebilir. Bu durumda farklı faiz oranları ve kredi masrafları ile karşılaşabilirsiniz. Bunun haricinde kredi notu sorgulama yapmadan internetten kredi başvurusu yapmanız doğru olmayacaktır. Nitekim yapılan her kredi başvurusu kredi notunuzu düşürmektedir. Dolayısıyla olumsuz sonuçlanan bir kredi başvurusu, bankaların size olan güvenini azaltacaktır. Bu nedenle online kredi başvurusundan önce kredi notunu öğrenme yöntemleri ile kredi puanı sorgulaması yapıp başvuruda bulunmalıyız.