İş Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası müşterileri EFT gönderirken pek çok kanalı kullanabilir. Aynı şekilde EFT iptal işlemi yaparken de tercih edilen EFT kanalı üzerinden iptal sağlanabilir.

İş Bankası EFT iptali, banka müşterileri tarafından merak edilen bir konudur. Bu makalemizde İş Bankası müşterilerinin nasıl EFT iptali yapacağını anlatacağız. Öncelikle İş Bankası Türkiye’de en çok tercih edilen bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. İş Bankası hesabınızdan başka bir bankaya para gönderdikten çok kısa süre içerisinde iptal işlemini yapmalısınız. Dolayısı ile EFT iptal için hızlı olmalısınız. Ne kadar hızlı olursanız işlemi o kadar başarı ile tamamlarsınız. İş Bankası müşterileri yaptıkları EFT’yi iptal etmek için pek çok yöntem kullanabilir. İş Bankası EFT iptal işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İle EFT İptali

444 02 02 ya da 0850 724 07 24 İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yapmış olduğunuz EFT işlemini iptal ettirebilirsiniz. Eğer alıcı hesabına gönderdiğiniz parayı çekmediyse kısa sürede EFT iptal işleminiz yapılır. Fakat alıcı parayı çektiyse işlem başarısız olur. Bu yüzden vakit kaybetmeden EFT iptal işlemini yapmalısınız.

İş Bankası Şubesinden EFT İptali

EFT iptal için İş Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Çoğu banka müşterisi bu yöntemin daha güvenilir olduğunu düşünür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken tek husus vakit kaybetmeden iptal işleminin yapılmasıdır. Özellikle yanlışlıkla gönderilen EFT iptali’nde karşı taraf parayı çekmiş ise iptal işlemini yapamazsınız.

Okudunuz Mu?  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Nasıl Yapılır?

İşCep EFT İptali

İşCep EFT iptal işlemi oldukça kolaydır. İşCep hesabınıza giriş yaparak para transferi, EFT işlemleri seçeneğine tıklayarak son gönderdiğiniz EFT’yi iptal edebilirsiniz. Bu oldukça kolay ve daha hızlı bir şekilde işlemi iptal etmenizi sağlar. Diğer yöntemler yerine en hızlı EFT iptal işlemi budur. Eğer İşCep kullanıyorsanız buradan kolayca işleminizi iptal edebilirsiniz. Banka müşterileri bu uygulamayı cep telefonuna indirerek 7/24 tüm işlemleri kendi hesabı üzerinden yapabilir. Eğer İşCep EFT iptali için bu yöntemi güvensiz buluyorsanız müşteri temsilcisi ile görüşme yapabilirsiniz. Aynı zamanda en yakın İş Bankası şubesine giderek kolayca iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.