Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel dönüşüm, özellikle depreme karşı dayanıksız olan yapıların dönüşümünü hedefleyen uygulamaları içermektedir. Bu uygulamalarla eski ve dayanıksız yapıların yerine daha sağlam yapıdaki binalar yerleştirilir. Kentsel dönüşüm işlemleri birtakım prosedürler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Örneğin dönüşümü yapılması istenen evlerin hak sahiplerinden onay almak ve süreçle ilgili bilgilendirme yapmak gerekmektedir. Eğer kiracı oturuyorsa da bu kişilere bazı koşulları yerine getirmesi halinde bir miktar kira desteği sağlanabilmektedir. Ancak bu prosedürlere uygun şekilde süreç devam ederse alınacak sonuçlar da iyi olur. Peki kentsel dönüşüme dahil olabilmek için ihtiyaç duyabileceğimiz kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar nelerdir, inceleyelim.

 

Hangi Bankalar Kentsel Dönüşüm Kredisi Veriyor

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, İş Bankası, Şekerbank, Akbank, Denizbank gibi bankaları sıralayabiliriz. Kentsel dönüşüm kredisi konusunda her banka farklı şartları öne sürebilmektedir. Bu nedenle bankaların kentsel dönüşüm kredisinden yararlanma şartları dikkatlice okunmalıdır. Yine kentsel dönüşüm kredisi özellikleri de bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Peki en düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar hangileridir?

Düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar

Düşük Faizli Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi veren bankaları tespit etmek oldukça zor. Nitekim kentsel dönüşüm kredisi oldukça ayrıntılı bir sistem üzerinden işliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın faiz desteği ve kira yardımı gibi katkıları da işin içine girince detaylı bir araştırmaya gerek duyuluyor. Yine de Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası gibi devlet iştiraki olan bankaların daha düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi sunabildiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra İş Bankası, Akbank, Garanti, Denizbank gibi özel bankaları da değerlendirmek gerekir. Eğer ki kentsel dönüşüm kredisi çekmek istiyorsanız bizzat banka şubelerine giderek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz ve kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında daha kolay kıyaslama yapabilirsiniz.

Okudunuz Mu?  10000 TL Kredi 48 Ay En Uygun Bankaları Araştırdık! (Güncel)

 

Kentsel Dönüşüm Kredisi İstenen Belgeler Nelerdir?

Kentsel dönüşüm kredisi için istenen belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması, kredinin kolayca çekilebilmesi için önem arz etmektedir. Kentsel dönüşüm dilekçesi için doldurulan formun yanı sıra şu belgeler de istenmektedir. Tapu fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, bina kat maliklerin hisselerini gösteren belge (tapudan alınmış), binanın statik projesi, eğer yoksa da proje olmadığına dair resmi yazı, vekâletname, belediyeden alınan UAVT yazısı firma imza sirküleri veya yetkili kişi nüfus cüzdanı şeklindedir.