Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Sunan Bankalar Hangileri?

Kredi notu sıfır olanlara kredi sunan bankalar aslında günümüzde artmıştır. Çünkü kredi skoru aslında kredi almaya engel değildir. Belirli şart ve kurallara uyum sağlayabilen tüketiciler bankalardan belirli bir tutara kadar kredi alabilmektedir. Özellikle de acil nakit ihtiyacı olanlar bu süreçte kefil veya ipotek ile kredi başvurusunda bulunabilmektedir. 0 ile 800 kredi puanına sahip olan tüketiciler birçok bankaya başvuru yapsa da genelde olumsuz yanıt almaktadır. İşte bu yüzden aşağıda paylaşacağımız bankalarla iletişime geçerek bu süreci yönetmenizde fayda var.

Kredi Puanı Sıfır Olanlar Kredi Alabilir mi?

Kredi notu sıfır olanlara kredi sunan bankalar belirledikleri şartlara göre kredi verebilmektedir. Bu bankaları sıralayacak olursak;

  • Citibank
  • Burganbank
  • ICBC Turkey
  • Alternatif Bank
  • Turkland Bank
  • Odeabank
  • Arap Türk Bankası şeklindedir.

Söz konusu bankaların her şehirde şubesi olmasa da mobil bankacılık üzerinden kredi taleplerini almaktadır. Farklı bir bankaya borcu olan ya da kara listede bulunan tüketiciler bu bankalara başvuru yaparak kredi alabilmektedir.

Kredi Puanı Kaç Olmalı?

Kredi alabilmek için kredi puanı normal şartlarda en düşük 1.500 olmalıdır. Ancak 1.100 – 1.499 kredi skoruna sahip olan tüketiciler de ipotek göstererek kredi alabilmektedir. 0-699 arasında yer alan tüketiciler en riskli grup olarak tanımlanmıştır. 700-1099 arasında olan tüketiciler az riskli, 1.500 ve üzerindeki tüketiciler ise risksiz ve kredi alabilecek konumdadır.

Kamu bankaları kredi skoruna bakarak hizmet vermektedir. Yani kredi puanınız 0 ise kamu bankalarından kredi alamazsınız. Aynı durum birçok özel banka için de geçerlidir. Yukarıda paylaştığımız bankalar ise 0 kredi puanına kredi verirken aynı zamanda ipotek ya da kefil talep edebilir. Sonuç olarak kredi notu sıfır olanlara kredi sunan bankalar ile görüşme yaparak bu konudaki taleplerinin neler olduğunu anlayabilir ve anında hizmet alabilirsiniz.

Okudunuz Mu?  Kredi Notunu Yükseltme Yolları Nelerdir?

Bankalardan sorunsuz bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilmek için kredi skorunun yüksek olması önemlidir. Ayrıca devam eden bir kredi kartı veya kredi borcunun olmaması gerekir. Ek olarak gerektiğinde bankalara teminat sunabilmeli ve gelirinizi de belgeleyebilmelisiniz.