Kripto Para Piyasasında Pump-Dump Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Kripto Para Piyasasında Pump-Dump Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Kripto para borsaları artık tam anlamı ile yaşamımıza dahil oldu ve mevzu hakkında yüzlerce insan düşünce sahibi olmak istiyor. Doğru olmayan bilgiler ışığında oldukça fazla insan yatırımlarını yanlış bölgelere yaparak gereksiz zararlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bir taraf daha çok kâr etmek için bu kadar çalışırken, bir kesim parasını nereye yatıracağını bilemiyor. Tamamı gerçekleşirken, gelişim durmadan devam ediyor. Sanal para alım satımı yapan herkes için Pump konusu hakkında donanımlı olmak bir zorunluluk haline geldi. Pump kelimesi şişirme manasına gelmekte olup son dönemlerde formlar hakkında oldukça önemli hale gelmiş bir kavramdır. Mevzu hakkında düşünce sahibi olan ve uygulamak için çok arzulayan yüzlerce kullanıcı mevcut. Para hakkında bu kadar kırılgan yaklaşan bir kesimin asla düşünmeden tecrübe etmek istediği bu tercihe yakından bakalım.

 

Pump-Dump İyi Kazanç Sağlar Mı?

İlk olarak bilinmesi ihtiyaç duyulan ve koşul olan atak kalabalık olunması gerektiğidir. Tek başınıza bu işlemi yapmak için minimum 5 kişinin e-cüzdan sermayesi kadar bir servete haiz olsanız bile, birkaç kişiye daha gereksinim duymak zorundasınız. Bunun sebebi bir tane coinin seçilip değişik kollardan artış sağlanıyormuş benzer biçimde gözükmesini sağlamaktır. Mesela ethereum satın almak istiyorsunuz. Ortak karar alarak bu seçeneğe sanki yüzlerce şahıs yükleniyormuş benzer biçimde, alt fiyattan binlerce alım gerçekleştiriyorsunuz, bu sayede şirket sahipleri derhal satın alınan coin fiyatını yükseltmeye başlıyor ve aynı parayı ödeyerek daha çok kazanç elde etmiş oluyorsunuz. Fakat belli bir noktadan sonrasında tırmanması zorlanıyor ve duracak seviyeye yaklaştığında artık dump sistemi devreye giriyor, doğrusu boşaltma kısmı. Artık alımlar kesilip, yalnız eski haline dönene kadarki yüksek kazançtan gelen kârı düşen fiyatlara yansıtıyorsunuz ve bu şekilde her meydana getirilen işlemden kâr elde etmeniz son aşama mümkün oluyor.

Okudunuz Mu?  Neden Altın Yatırımı Tercih Edilmeli?

 

Altcoinler Altın Çağını Yaşıyor

Bu sistemde dijital para piyasalarını oldukça iyi izlemek gerekir. Bilhassa yüksek oranda Bitcoin ile hareket ediyorsanız oldukça büyük kazançlar elde etmeniz mümkün. Zira ne kadar fazla sanal para var ise artış o denli yüksek olacaktır. Grup seçtiğiniz coine yüklenmeye başladığınız otomatikman fiyatlar tavan yapmış olacaktır. Öteki kullanıcılar yüksek artışları görünce derhal alımları artırırlar ve aniden elinizde 2 katına çıkmış olan kazanımlar meydana gelir.

Şu anda kadar malum en süratli kazanım bu şekilde kullanılarak sağlanmaktadır. Hakikaten oranda kazanımlar için 20 kişiye kadar birliktelikler kurabilir. Hepimiz minimum 100 BTC ortaya koyarak belirlenen bir coin mesela litecoin satın alır, görkemli bir hızda artış sağlanır ve binlerce lira kâra geçilmiş olur.

Ekonomi