Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir mi?

Kredi kartı kullanımı her geçen gün artarken öğrenciler kredi kartı alabilir mi sorusuna da yanıtlar aranmaktadır. Öncelikle, öğrenci belgesini bankaya sunabilen öğrenciler kredi alabildiği gibi belirlenen limitlerde kredi kartı da alabilmektedir. Bu süreçte öğrenciler acil nakit ihtiyaçlarınız karşılamak adına avanslı kredi kartlarını da kullanabilir. Genelde limitler 1000 – 1.500 TL arasında değiştiği için bu süreçte öğrenciler kendi harcamalarına uygun olan limiti tercih etmelidir.

Öğrenci Kredi Kartlarının Avantajları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartlarının çok sayıda avantajı vardır. Öncelikle limiti düşük olduğu için yüksek tutarlı harcamalar yapılamayan bu kartlarda aidat uygulaması bulunmamaktadır. Ayrıca öğrencilere özel kampanya, taksit imkanı, indirim ve benzeri uygulamalar da öğrenci kredi kartlarında öne çıkan avantajlar arasındadır. Yine bu aşamada düşük faiz oranlı nakit avans kullanabilen öğrenciler rahatlıkla bütçesini yönetmeye devam edebilir. O halde öğrenciler kredi kartı alabilir mi sorusunun yanıtı ‘evet’ olmakla beraber birbirinden farklı avantajları da beraberinde getirmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı için Başvuru Şartları

Öğrenciler kredi kartı alabilmek için öncelikle öğrenci belgesine sahip olmalıdır. Ayrıca 18-25 yaş arasında olması gereken öğrencilerin T.C. vatandaşı olması ve tüketici sözleşmesini kabul etmesi de şarttır. Talep edilen belgeler arasında ise öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı yeterlidir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar;

  • TEB
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Akbank
  • Yapı Kredi olarak sıralanmaktadır.
Okudunuz Mu?  Bankkart Combo Nedir, Ziraat Bankası Combo Kart Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Hesaplama

Öğrenciler için günümüzde uygulanan kredi kartı limiti genelde 1000 TL’dir. Maksimum tutar olarak bilinen bu rakamın bazı bankalarda 1.500 TL’ye çıkabileceği unutulmamalıdır. Kredi kartı çıkarmak isteyen öğrenciler belgelenebilir bir gelirini bankaya sunmadan kredi kartı alabilir. Öğrenim kredisi veya burs alan öğrenciler de rahatlıkla bu imkandan faydalanabilmektedir.

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi sorusuna yönelik araştırmalar yapan her öğrenci, yukarıda sıraladığımız bankalara başvuru yaparak anında hizmet alabilir. Taksitli nakit avans, özel indirimler ve daha fazlası için de öğrenciler kredi kartı kullanarak eğitim ve öğretim döneminde yapacakları harcamaları düzenli bir şekilde yönetebilir.