in

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kredi Kartları

Özellikle üniversite okuyan gençler, öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusunda sürekli araştırmalar yapmaktadır. Çünkü üniversite okurken maddi giderler daha fazla olmakta ve kredi kartı gibi anlık nakit ihtiyaçları karşılayan, taksitlendirme yapan kartlara ihtiyaç duyulmaktadır. Peki öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve limitleri nedir? Öğrenciye aidatsız kredi kartı veren bankalar, hangi özelliklere sahip öğrenci kredi kartı sunmaktadır, inceleyelim.

 

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, içerisinde birçok avantajlı özellik barındıran kredi kartı konseptleri oluşturmaktadır. Bu kapsamda kimi zaman öğrenciye aidatsız kredi kartı veren bankalar tercih edilirken bazen de öğrenciye yüksek limitli kredi kartı veren bankalar tercih edilebilmektedir. Fakat çokça merak edilen öğrenci kredi kartı limiti konusunda belirleyici olan bankadır. Yani önceden belirlenen bir limit üzerinden öğrenci kredi kartı verilmez. İlgili banka, öğrenci kredi kartına başvuran kişinin gelir durumuna, kredi notuna ve diğer etkenlere bakarak öğrenci kredi kartı limitini belirler. Şimdi hangi banka öğrenciye kredi kartı veriyor, öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve limitleri nelerdir, listeye göz atalım;

 

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesi

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında İş Bankası en popüler özel bankalar arasında yer almaktadır. Hali hazırda İş’te Üniversiteli Kredi Kartı ve İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı ürünleriyle öğrencilere hitap eden İş Bankası, aşağıda yer alan özellikler dahilinde bu kredi kartını kullandırmaktadır.

→ 18 yaş ve üstü olanların başvurabileceği İş’te Üniversiteli Kredi Kartı’ndan, üniversiteli ve lisansüstü eğitimlerini sürdürenler faydalanabilmektedir.

→ İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı ile yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Diğer kredi kartında ise yıllık kart aidatı 25 tl olmakla birlikte ilk yıl kart ücreti alınmaz.

→ İş’te Üniversiteli Kredi Kartı’na sadece öğrenci kimlik belgesi ve nüfus cüzdanı ile başvurulabilir.

→ İş’te Üniversiteli Kredi Kartı’na; İşCep’ten, Mobil Bankacılık’tan, SMS yoluyla ya da bankanın internet sitesindeki hızlı kredi kartı başvurusu bölümündeki formu doldurarak başvurabilirsiniz.

SMS yoluyla başvuru için; ÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranızı yazarak 4402’ye gönderebilirsiniz.

Online başvuru formu ile başvurmak için; tıklayın.

 

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Garanti Bankası da öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor. Bonus Genç Kredi Kartı adıyla öğrencilerin kullanımına sunulan öğrenci kredi kartı, aşağıda sıraladığımız özelliklere sahiptir.

→ Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı sadece 18-25 yaş aralığındaki öğrenciler için geçerlidir.

→ Bonus Genç Kredi Kartı’ndan yıllık kart ücreti alınmamaktadır.

→ Öğrenciler, Bonus Genç Kredi Kartı ile Bonus Program Ortağı iş yerleri tarafından yapılan taksitlerden faydalanabilir, alışverişlerinden bol bol bonus kazanır, kazandığı bonuslarla Bonus Program Ortakları’nda bedava alışveriş yapabilme fırsatı yakalayabilir.

→ Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı’na sms yoluyla ya da bankanın internet sayfasında yer alan Hemen Başvur butonunda yer alan online başvuru formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

SMS yoluyla başvuru için;  GENC yazıp 3340’a gönderebilirsiniz.

Online başvuru formu ile başvurmak için; tıklayın.

 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Aktif büyüklük açısından en büyük Türk bankası ve aynı zamanda kamu bankası olan Ziraat Bankası da öğrenciye kredi kartı vermektedir. Bankkart Genç olarak kullanıma sunulan Ziraat Bankası öğrenci kredi kartının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

→ Bankkart Genç öğrenci kredi kartından sadece Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) burs ya da öğrenim kredisi alanlar ve 18-26 yaş aralığındaki Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencileri yararlanabilir.

→ Bankkart Genç ile kartınızı hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir kart ücreti bulunmamaktadır.

→ Bankkart Genç kart başvurusunu sms yoluyla; GENC BANKKART yazıp, 4747’ye göndererek yapabilirsiniz. Kredi kartı özelliğini açtırmak için ise en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurarak kolayca işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Akbank Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Akbank, uzun yıllardır Axess exi26 kredi kartı ile öğrencilere hizmet vermektedir. Gençlere ve öğrencilere yönelik Akbank exi26 kredi kartı, aşağıdaki özelliklere sahiptir.

→ Axess exi26 kredi kartı 18-26 yaş arası gençler ve öğrenciler için geçerlidir.

→ Axess exi26 kredi kartı başvurusu için öğrenci belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile en yakın Akbank şubesine başvurabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Özel sektör bankaları arasında önemli bir büyüklüğe sahip olan Yapı Kredi Bankası da öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasındadır. Yapı Kredi, Play Kart adı altında gençlere ve öğrencilere dönük bir kredi kartı ürünü oluşturmuştur. Yapı Kredi Bankası Play Kart özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

→ Play Kart 18-26 yaş aralığındaki gençler ve öğrenciler için oluşturulmuştur.

→ Yapı Kredi Bankası Play Kart sahipleri, gençlere yönelik çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda indirim, çeşitli markalarda dönemsel fırsatlar gibi birçok fırsattan yararlanırlar. Ayrıca 18-26 yaş arası üniversite öğrencileri de hesap işletim ücreti ödememe, Düzenli Harçlık vb. bir çok bankacılık fırsatlarından da yararlanabilirler.

→ Yapı Kredi Play kart’a gelirini belgeleyebilen kişiler veya öğrenci belgesini sunan kişiler başvurabilir. 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’deki tüm üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu, Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) okuyan meslek yüksek okulu öğrencileri kefil göstermeden Play kart kredi kartı başvurusu yapabilir. Yeni Play kart başvurusunda bulunanlar Yapı Kredi Bankası şubelerinden ve 4421 SMS kanalları aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

 

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Kamu bankaları arasında yer almakla birlikte tüm bankalar arasında da önemli bir büyüklüğe sahip olan Vakıfbank, öğrencilere yönelik kredi kartı konsepti oluşturmuştur. Vakıfbank öğrenci kredi kartı olan Like Card, hangi özellikleri içeriyor ve Like Card öğrenci kredi kartı başvurusu nasıl yapılıyor, inceleyelim;

→ Vakıfbank Like Card öğrenci kredi kartına 18-28 yaş arası tüm üniversite öğrencileri başvurabilir.

→ World özellikli kredi kartları arasında yer alan Like Card ile World Üye İşyerlerinde yapılan tüm alışverişlerde avantajlar elde edilecek ve world puan toplanabilecek.

→ Like Card yıllık kart aidatı 12 tl olarak uygulanmaktadır.

→ Like Card öğrenci kredi kartı başvurusu; bankanın internet sitesinde yer alan Hemen Başvur butonu üzerinden doldurulan online form ile yapılabilmektedir. Online başvuru formu ile başvurmak için; tıklayın.

 

TEB Öğrenci Kredi Kartı ve Özellikleri

Türk Ekonomi Bankası’nın kısaltması olarak bilinen TEB de öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor. TEB’in sunduğu öğrenci kredi kartı olan ÜniversiTEB Bonus Card hakkındaki bilgileri sizler için derledik;

→ Bonus özellikli kartlar arasında yer alan ÜniversiTEB Bonus Card ile bonus üye iş yerlerinde avantajlı alışverişler yapabilir ve bonus kazanabilirsiniz.

→ ÜniversiTEB ile hesap işletim ücreti ödemeden ÜniversiTEB Banka Hesabı açabilirsiniz.

→ ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı başvurusu; bankanın internet sayfasında yer alan online başvuru formu doldurularak yapılabilir. Online başvuru formu ile başvurmak için; tıklayın.

 

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve kredi kartları konusunu ele aldığımız yazıda yer alan bilgiler, bankalar internet sitelerinde yer alan verilerden faydalanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla bankaların web sayfalarında yer alan ve güncel olmayan bilgilerden sorumlu tutulamayız. Bilinçli bir tüketici olarak gerek bankaların internet sayfalarında gerekse de diğer finans alanında içerik sunan sitelerde yer alan bilgileri, bizzat bankayı arayarak ya da şubelere giderek teyit ettirmeden işlem yapmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kredi Kartları

Halkbank Paraf Kobi Kart Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Başvurulur?