Halkbank Paraf Esnaf Kart Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Başvurulur?

Ticari kredi kartı adından da anlaşılacağı üzere şirket, firma, dükkan, mağaza vb. ticari faaliyet yürütülen alanlarda, ticari işlemlere ilişkin harcamalar yapabileceğimiz bir kredi kartı türüdür. Ticari kredi kartlarının en önemli avantajı, işletme harcamalarına ilişkin kontrol ve raporlama imkanı sunmasıdır. Bunun yanı sıra diğer bireysel kredi kartlarında olduğu gibi ani nakit vb. ihtiyaçlarımızı karşılama açısından rekabet imkanı da sağlar. Bazı bankalar müşterilerine özel ticari kredi kartı ürünü sunmaktadır. Bu bankalardan birisi de Halkbank olup bugünkü yazımızda, Halkbank Paraf Esnaf Kart hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

 

Halkbank Paraf Esnaf Kart Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Paraf Esnaf Kart, kamu bankalarından biri olan ve bu bağlamda güven veren bankalar içinde yer alan Halkbank tarafından Esnaf ve sanatkârlar için özel olarak geliştirilmiş bir ticari kredi kartıdır. İçerisinde çeşitli özellikle barındıran Halkbank paraf esnaf kredi kartı sayesinde esnaflar birçok avantaj sunmaktadır. Peki paraf esnaf kartı ile hangi işlemler yapılabiliyor?

Yeni Çıktı! Paraf Kobi Kart nedir? → Okumak için tıklayın

Paraf Esnaf Ticari Kredi Kartı
  • Paraf Esnaf Kredi Kartı ile mal ve hizmet alımlarınızda vadeli/taksitli işlem yapabilirsiniz.
  • Çek-senet işlemlerini Paraf Esnaf Ticari Kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışınızı yönetebilirsiniz.
  • Üye işyerlerindeki kampanya ve indirimli hizmetlerden yararlanarak alışverişlerinizden ParafPara kazanabilirsiniz.
  • İşletmelerinize ait birçok ihtiyacı rahatlıkla karşılayabilme olanağı sunan Paraf Esnaf Kart’ın ana bayi limit özelliğiyle, birden fazla bayi tanımı yapabilir, bayi limitinizin yetmemesi durumunda ise genel limitinizden kullanarak ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve acil nakit para ihtiyacı yaşadığınız durumlarda, kartınızı Dost Hesap ile birleştirerek Halkbank ATM’lerinden kolaylıkla nakit çekebilirsiniz.

 

Paraf Esnaf Kart Diğer Avantajları Nelerdir?

Paraf esnaf kart özellikleri yukarıda saydıklarımızla bitmiyor, birbirinden farklı ve çok sayıda avantajları da bünyesinde barındırıyor. Peki bu avantajlar nelerdir, sıralayalım;

Not: Aşağıda yer alan paraf esnaf kart özelliklerinden yararlanabilmek için her özellik içinde yer alan bazı şartların sağlanması gerekmektedir.

Paraf esnaf sigorta paketleri: Paraf esnaf kart sahipleri, Esnafın Yanında Poliçesi ile 175 TL değerindeki hizmetleri 70 TL’ye alabilir, üstelik 20 TL ParafPara kazanır ve 12 taksitle ödeyebilir. Esnafın Yanında sigortasının sağladığı teminatlar, İş Durması Kaynaklı Kredi Faiz Ödemesi, Ferdi Kaza(Kaza Sonucu Ölüm Teminatı, Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık)Acil Sağlık Giderleri, İşyeri Yardım Hizmetleridir.

Okudunuz Mu?  Ücretsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kredi Kartları

Medline Acil Sağlık Hizmeti: Paraf Esnaf sahipleri Türkiye genelindeki Medline network kapsamında, Paraf Esnaf sahibi ile birlikte işyeri adresinde bulunan çalışan ve müşterileri yalnızca işyeri sınırları dahilinde, ikamet ettiği konut adresinde bulunan aile fertleri ve misafirleri ise yalnızca konut sınırları dahilinde 365 gün 24 saat Medline Acil Sağlık Hizmetlerinden yararlanabilecektir.

Assistance  & Concierge Hizmetleri: Aracınızla yolda mı kaldınız, anahtarınızı evde mi unuttunuz, çilingir mi lazım, evinizdeki su borusu mu patladı veya kuryeye mi ihtiyacınız var? Paraf’ ın size sunduğu bu özel hizmet sayesinde Teknik Yardım, Tıbbi Yardım, Ev Yardımı, Eğitim Danışmanlığı, Kurye Servisi, Kuru Temizleme, Eğlence Servisi ve daha bir çok konuda  0850 222 0 400 Halkbank Dialog’ u arayarak kart işlemleri menüsünden Asistans ve Concierge hizmetlerine bağlanarak anında hizmet alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Otopark İndirimi: Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlar terminalı TAV çok katlı otoparklarında %50 indirim avantajı elde edilebilir.

Esenboğa(Ankara) ve Atatürk(İstanbul) Havalimanı Lounge Hizmeti: Paraf Esnaf Kart sahipleri, Ankara Esenboga Havalimanı ve İstanbul Atatürk Havalimanı Lounge’da; Sınırsız yiyecek-içecek ikramı, İnternet bağlantılı bilgisayarlar, Kablosuz İnternet bağlantısı, Fax ve fotokopi kullanımı, TV izleme imkanı, Günlük gazete ve güncel dergiler, Uçuş bilgi takibi gibi hizmetlerden ücretsiz faydalanabilir.

Cumartesi Restoran İndirimi: Paraf, cumartesi günleri yurt içinde ve yurt dışındaki tüm restoran harcamalarına 20 TL’ye kadar indirim fırsatı sunuyor. Paraf Esnaf ve Paraf KOBİ kart sahipleri restoran harcamalarının %25’i kadar indirim hakkına sahip oluyor.

 

Paraf Esnaf Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Paraf esnaf kart başvurusu ancak Halkbank Şubeleri vasıtasıyla yapılabilmektedir. En yakınınızdaki Halkbank Şubesine giderek paraf esnaf kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Paraf esnaf kart başvuru sonucunu öğrenmek için ise 0850 222 0 401 numaralı Esnaf ve KOBİ Dialog‘u arayabilir veya başvuru yaptığınız şubeden takip edebilirsiniz. Diğer tüm bilgiler ve detaylar için Halkbank’ın internet sitesini kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz.

 

Esnaf ve İşyeri Sahiplerini İlgilendiren Diğer Konular

Özellikle ticari krediler başta olmak üzere esnaf ve işyeri sahiplerini ilgilendiren diğer konularımıza da aşağıdaki bağlantılardan göz atabilirsiniz.

En Uygun Esnaf Kredisi Veren Bankalar Listesi

Yeni Vergisi İle Kredi Almak Mümkün mü?