in

Şekerbank Kredi Başvurusu

Ticari ve bireysel kredi türlerinde müşterileri için çeşitli kredi imkanları sunan Şekerbank, cazip oranlar ve zengin vade seçenekleri ile en çok talep gören bankalardan birisi.Kamu çalışanları için, emekliler için, serbest meslek çalışanları ve iş yeri sahipleri için kredi türü sunuyor. Bunların yanı sıra borç transfer kredisi, bireysel finansman kredisi, özgür kredi, çocuk eğitim kredisi, imar barışı kredisi gibi farklı ihtiyaçlar için kredi kullanımına imkan veriyor. Yazımızın devamında Şekerbank kredi başvurusu nasıl yapılır, kimler bu kredilerden yararlanabilir, kredi faiz oranları nedir, gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Şekerbank Kredi Başvurusu Yapılabilecek Kanallar

Şekerbank, birçok farklı kanalardan kredi başvurusuna imkan tanıyor. Buna göre SMS ile kredi başvurusu, telefon bankacılığı ile kredi başvurusu, banka şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

SMS ile Şekerbank Kredi Başvurusu

Tüm operatörlerden SMS ile Şekerbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Telefonunuzun SMS uygulaması üzerinden yeni bir metin mesajı oluşturduktan sonra aralarında birer boşluk bırakarak “KREDİ ve T.C. Kimlik No” bilgilerinizi 1953’e göndermeniz gerekiyor. Ön onay işleminin ardından banka şubelerine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Şekerbank Kredi Başvurusu

7 gün 24 saat, telefon bankacılığı ile Şekerbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. 0 850 222 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi’ni aradıktan sonra, müşteri temsilcisine ihtiyaç duyduğunuz kredi türü ile birlikte, gelir bilginiz, çekmek istediğiniz kredi tutarı, kişisel bilgilerinizi ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Şekerbank, kredi başvurularını belirli kriterlere göre değerlendirir. Bunlardan en önemlisi kredi notudur. Kredi notu BDDK’dan alınan veriler doğrultusunda değerlendirilir ve bunun yanında gelir durumunuz da kredi başvurunuzu etkileyen kriterlerden birisidir.

Banka Şubelerinden Şekerbank Kredi Başvurusu

Mesai saatleri içerisinde banka şubelerine şahsen giderek, Şekerbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm kredi türlerinde 60 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabileceğiniz gibi; 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kredi başvuruları için T.C kimlik numaranızın bulunduğu bir kimlik kartı ile birlikte, gelir durumunuzu gösteren gelir belgesi, işletme sahipleri için vergi levhası ve imza sirküleri belgeleri gereklidir. Bunun yanında son 3 aya ait bir faturanız veya ikametgah belgesi gereklidir. Başvurularınız anında değerlendirmeye alınır ve uygun olan başvurularınız için kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Şekerbank Kredi Türleri

Şekerbank Özgür Kredi

100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için 60 ay vade seçeneği ile Özgür kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şekerbank Özgür Kredi faiz oranları şu şekildedir:

  • 3-36 ay: %2,29 (aylık faiz oranı)

  • 37-48 ay: %2,31 (aylık faiz oranı)

  • 49-60 ay: %2,41 (aylık faiz oranı)

Emekli Maaş Müşterisi Kredisi

100.000 TL’ye kadar emekli maaşı alanlar bu krediye başvuruda bulunabilirler. Maksimum vade sayısı ise 60 olarak belirlenmiştir.

  • 3-24 ay: %2,18

  • 25-48 ay: %2,21

  • 49-60 ay: %2,32

Profesyonellere Özel Kredi Kampanyası

En fazla 100.000 TL’lik ihtiyaçlarınız için Profesyonellere Özel Kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Vade sayısı en az 3 ay, en fazla 36 aydır. Kredi faiz oranı ise aylık %2,83’tür. 50 TL kredi tahsis ücreti alınır.

Şekerbank SMS Kredisi

SMS kanalı ile yapılan bu kredi türü için onay aldığınız takdirde, 3-36 ay arası vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Sabit faiz oranı uygulanır ve aylık %2,85’tir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

TEB Kredi Başvurusu