Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Son zamanlarda şubeye gitmeden kredi veren bankalar çokça araştırılmaktadır. Her geçen gün dijital bankacılığın gelişmesi aslında tüketicilerin anında kredi almasını sağlamıştır. Üstelik gelir belgesiz kredi veren bankalar da bu aşamada müşterinin memnuniyetine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Genelde 10 bin – 15 bin TL arasında şubeye gitmeden kredi alabilen tüketicilerin kredi skorunun 1.500’ün üzerinde olması halinde daha yüksek bakiyelerde hizmet talep edebilirler. Bu yazımızda şubesiz kredi veren bankalar konusunda gerekli detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

İnternet Üzerinden Kredi Veren Bankalar Var mı?

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar aynı zamanda web ya da mobil üzerinden kredi veren bankaları ifade etmektedir. Bu süreçte tüketiciler daha önce aynı bankadan hizmet almış olmalıdır. Yani banka müşterisi olduktan sonra şubesiz kredi avantajlarından yararlanılabilir. Kredi skoru, internet üzerinden kredi almada en etkili olan faktördür. Kredi skoru henüz oluşmayan tüketiciler bu durumda kredi puanını artırmaya yönelik hamleler yapmalıdır. Örneğin düşük limitli bir kredi kartı çıkararak zamanında borç ödemelerini tamamlamalıdır.

İnternet üzerinden kredi veren bankalar ayrıca mobil bankacılık yöntemiyle hizmet sunmaktadır. Kredi puanı düşük olan tüketiciler bankaların nezdinde önce güven kazanmalı daha sonra mobil kredilere başvurmalıdır. Bu krediler genelde kredi puanı yüksek olan tüketiciler için sunulur. Ancak riskli durumda olan tüketiciler bir süre ihtiyaç kredisi ya da diğer kredi türlerinden faydalanamaz. Son olarak art arda yapılacak kredi başvuruları, kredi puanını hızlı bir şekilde düşürmektedir.

Okudunuz Mu?  Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Kampanyaları (Güncel)

Şubeye Gitmeden Anında İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Ziraat Bankası
  • TEB
  • Vakıfbank
  • Fibabank
  • ING Bank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Aktifbank
  • Garanti BBVA
  • İş Bankası

Bu bankalardan kredi almak isteyen tüketiciler önce kredi puanını sorgulatmalı daha sonra başvuru yapmalıdır. Ancak ilk defa kredi başvurusunda bulunulması durumunda gelir belgesi, ikametgah ve kimlik belgesi talep edilecektir. Aynı zamanda ek gelir durumunu gösterir belge de talep edilebilir. Sizler de vakit kaybetmeden kredi puanını yükselterek yukarıdaki bankalardan hizmet almaya başlayabilirsiniz.