in

TEB Kredi Başvurusu

Düşük faiz oranları ile dikkat çeken TEB, müşterilerine sunduğu kredi ürünleri ile hem acil ihtiyaçlara çözüm buluyor, hem de birçok farklı kanaldan kredi başvurusuna imkan tanıyor. İhtiyaç kredileri (mağaza içi kredi, CEPTETEB ihtiyaç kredisi, bireysel finansman kredisi, arsa kredisi, TEB pratik ihtiyaç kredisi, PTT’den TEB JET kredi), konut kredileri, taşıt kredileri ve tarım kredileri altında hızlı çözümler sunuyor. Bu kredi türlerine hangi kanallardan nasıl başvuruda bulunabileceğinizi; maksimum çekilebilecek kredi tutarlarını, vade sayılarını ve faiz oranlarını sizlerle paylaşacağız. Bu bilgilere göre; kendinize uygun olan krediyi öğrenebilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

TEB Kredi Başvurusu Hangi Kanallardan Gerçekleştirilir?

Diğer bankalarda olduğu gibi TEB’de de kredi başvurusu için birçok farklı kanalı tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu, SMS ile kredi başvurusu, telefon bankacılığı ile kredi başvurusu, TEB çağrı merkezi ile kredi başvurusu ve mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu, tercih edebileceğiniz yöntemlerden. Şimdi bu yöntemlerle, nasıl kredi başvurusunda bulunabileceğinizden bahsedelim.

İnternetten TEB Kredi Başvurusu

TEB’in resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolay. teb.com.tr adresini ziyaret ettikten sonra, “Sizin İçin” bölümünde yer alan “Krediler” kısmına gelip, ihtiyacınıza uygun olan kredi türünün üzerine tıkladığınızda, detaylar sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak ve kişisel bilgilerinizi girerek; kredi başvurularınızı (12.500 TL’ye kadar) dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. TEB ihtiyaç kredisi için maksimum 60 ay vade seçeneğinden yararlanabileceğiniz gibi, gerekli belgeler şu şekilde listelenebilir:

  • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi

  • Gelirinizi ispatlayan bir gelir belgesi veya maaşınızı gösteren bordro

  • Serbest meslek sahipleri ile işletme sahipleri ise son 3 yıllık bilanço, Ticaret Sicil Gazetesi ve vergi levhası bulundurmalıdır.

SMS ile TEB Kredi Başvurusu

Cep telefonunuzdan dilediğiniz anda SMS ile TEB kredi başvurusu yapabilirsiniz. Telefonunuzun SMS uygulamasına giriş yapıp, yeni bir metin oluşturduktan sonra “T.C. kimlik no” bilginizi 4466’ya göndermeniz gerekiyor. Ardından tarafınıza konu ile alakalı bildirim gelecektir. Gelen bildirimde kredi çekmek için gerekli adımlar belirtilecektir. TEB kredi başvurusu sonrasında banka BDDK sistemi aracılığı ile müşteri profili değerlendirmesi yapar. Kredi notuna göre incelenen bu değerlendirme sonucunda, geçmiş dönem bankacılık işlemlerinize göre olumlu veya olumsuz yanıt verilir.

Mobil Uygulama ile TEB Kredi Başvurusu

TEB mobil bankacılık uygulaması ile Android ve iOS cihazlarınızdan dilediğiniz an “Krediler” bölümüne giderek, yeni bir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnızca TEB müşterileri uygulamaya giriş yapabiliyorken; onaylanan mobil krediler, anında hesaba aktarılır ve dilediğiniz an kredinizi kullanabilirsiniz.

CEPTETEB Kredi Başvurusu

Diğer kredi türlerinde banka, tüm başvurular için tahsis ücreti alırken; CEPTETEB kredisi için herhangi bir tahsis ücreti alınmaz. Faiz oranları aylık %1,86’dan başlamaktadır. Bu kredi türü için çekilebilecek maksimum kredi tutarı 30.000 TL’dir. Başvuru sırasında kefil veya teminat istenmez. CEPTETEB kredi başvurusunu, teb.com.tr adresinden, CEPTETEB mobil şubeden, CEPTETEB internet şubesinden, CEPTETEB Destek Merkezi’nden ve TEB ATM’lerinden yapabilirsiniz. 60 ay vadeye kadar bu kredi ürününden yararlanabilirsiniz. Minimum 1.000 TL’lik, maksimum 10.000 TL’lik başvuru yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile TEB Kredi Başvurusu

İnternet bağlantınız olmasa bile TEB kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile TEB kredi başvurusu yapmak için 0 850 200 06 66 numaralı TEB Çağrı Merkezi’ni aradıktan sonra; müşteri temsilcisine kredi çekmek istediğinizi beyan edebilirsiniz. Kredi başvurunuzun ardından, gerekli koşulları sağlıyorsanız, aynı gün değerlendirme sonucunuz tarafınıza bildirilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz. 60 aya kadar vade seçeneği ve aylık %2,69-%2,89 arasında değişen faiz oranlarıyla telefondan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şekerbank Kredi Başvurusu

Türkiye Finans Kredi Başvurusu