in ,

Ücretsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kredi Kartları

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) verilerine baktığımızda, 2018 yılı itibariyle kullanılan kredi kartı sayısının 65 milyon adedi geçtiğini görmekteyiz. Yine kartlarla yapılan alışverişleri incelediğimizde 2018 yılında 800 milyar liranın üzerinde kartla harcama yapıldığını, her beş alışverişten üçünün kartlar ile gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Fakat maddi kolaylık, pratiklik ve güvenlik açısından önemli avantajlar içeren kredi kartlarından; kart aidatı, kart ücreti gibi isimler adı altında yıllık ücretler alınabilmektedir. Bu ücretler 30 liradan başlayıp 150 liraya kadar çıkabiliyor. Peki ücretsiz kredi kartı veren bankalar yok mu? Elbette ki bazı bankalar, ücretsiz kredi kartı konseptiyle yıllık kart ücreti/aidatı içermeyen kredi kartları vermektedir. Bugünkü yazımızda da yıllık kart ücreti/aidatı olmayan, ücretsiz kredi kartı veren bankalar listesini paylaşacağız.

 

Ücretsiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar 2019 itibariyle bu hizmetlerini devam ettirmekle birlikte birçok banka da ücretsiz kredi kartı konseptiyle yeni ürünler oluşturmaktadır. Nitekim giderek yükselen kredi kartı aidatı ücretleri, tüketicilerin ücretsiz kredi kartı veren bankalara yönelmesine ve yıllık kart ücreti olmayan kredi kartlarını tercih etmesine neden oluyor. Her ne kadar çok fazla sayıda olmasa da 2019 itibariyle ücretsiz kredi kartı veren bankalar mevcuttur. Bahse konu yıllık kart ücreti almayan bankalar ve kart aidatı olmayan kredi kartlarını sizler için sıraladık;

 

İş Bankası Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar 2019 listesinde, ilk olarak İş Bankası ücretsiz kredi kartı ürünlerini inceleyebiliriz. Nitekim İş Bankası; Maximum Aidatsız Kart ve İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı ürünlerinde yıllık kart ücreti almamaktadır.

Maximum Aidatsız Kart başvurusunu; İş Bankası şubeleri aracılığıyla ya da AİDATSIZ yazıp boşluk bırakıp TCKN’nizi yazarak 4402’ye SMS ileterek yapabilirsiniz.

İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı başvurusunu; İş Bankası şubeleri aracılığıyla ya da 4402’ye AİDATSIZÜNİK boşluk TCKN yazıp SMS ileterek yapabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Ücretsiz Kredi Kartı

Yıllık kart ücreti almayan bankalar ve kart aidatı olmayan kredi kartları arasında, Garanti Bankası ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Garanti Bankası’nın kullanıma sunduğu Bonus Flexi Kredi Kartı ve Bonus Genç Kredi Kartı ürünlerinde yıllık kart aidatı alınmamaktadır.

Bonus Flexi Kredi Kartı başvurusunu; telefonda “BFLEXI” yazıp 3340’a göndererek ya da bankanın internet sitesinde yer alan online başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz. Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Bonus Genç Kredi Kartı başvurusunu; telefonda “GENC” yazıp 3340’a göndererek ya da bankanın internet sitesinde yer alan online başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

 

Akbank Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar 2019 listesinde, Akbank ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Akbank Free Kart olarak kullanıma sunulan kredi kartında, yıllık kart ücreti alınmamaktadır.

Akbank Free Kredi Kartı başvurusunu; bankanın internet sitesinde yer alan Hemen Başvur ya da Free’ye Başvur butonlarına kullanarak yapabilirsiniz. Akbank Free Kart online başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Yıllık kart ücreti ya da aidatı olmayan kredi kartları

Halkbank Ücretsiz Kredi Kartı

Yıllık kart aidatı almayan bankalar ve kart ücreti olmayan kredi kartları arasında, Halkbank ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Nitekim Halkbank’ın kullanıma sunduğu Halkcard Kredi Kartı kullananlardan herhangi bir kart ücreti ya da aidatı alınmamaktadır.

Halkcard Kredi Kartı başvurusu işlemleri için; 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattından ya da Halkbank şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar 2019 listesinde, Yapı Kredi ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Yıllık kart ücreti olmayan World Eko Kart ile yıllık kart aidatı masrafından kurtulabilirsiniz.

Yapı Kredi World Eko Kart başvurusu işlemleri için; 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Vakıfbank Ücretsiz Kredi Kartı

Yıllık kart aidatı almayan bankalar ve kart ücreti olmayan kredi kartları arasında, Vakıfbank ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Nitekim World özellikli kartlar arasında yer alan Vakıfbank Tercihkart ile yıllık kart ücreti ödemeden harcamalarınızı yapabilirsiniz.

Vakıfbank Tercihkart başvurusunu; bankanın internet sayfasında yer alan Hemen Başvur butonu üzerinden yapabilirsiniz. Online başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

 

Finansbank Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar arasında Finansbank da yer almaktadır. Finansbank ücretsiz kredi kartı olarak piyasaya sürülen CardFinans Fix Kart ile yıllık kart aidatı ödemeden alışverişlerinizi yapabilir, hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.

CardFinans Fix Kart başvurusunu; bankanın internet sayfasında yer alan Hemen Başvur butonu üzerinden yapabilirsiniz. CardFinans Fix Kart online başvuru yapmak için tıklayın.

 

DenizBank Ücretsiz Kredi Kartı

Yıllık kart aidatı almayan bankalar ve kart ücreti olmayan kredi kartları arasında, Denizbank ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Denizbank’ın kullanıma sunduğu Net Kart ile yapacağınız kredi kartı kullanımlarınızda yıllık kart ücreti ödemezsiniz.

DenizBank Net Kart başvurusunu; DenizBank internet bankacılığı üzerinden ya da DenizBank şubelerine giderek yapabilirsiniz.

 

TEB Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar arasında TEB olarak bilinen Türk Ekonomi Bankası da yer almaktadır. TEB ücretsiz kredi kartı kapsamında Sade Kart isimli ürününü piyasaya sunmuştur. TEB Sade Kart ile bir yandan TEB’in sunduğu ayrıcalıklardan faydalanırken diğer yandan da yıllık kart aidatı masraflarıyla uğraşmazsınız.

TEB Sade Kart başvurusunu; 0850 200 0666 no’lu TEB iletişim merkezinden ve en yakın TEB şubesinden yapabilirsiniz.

 

İNG Bank Ücretsiz Kredi Kartı

Özellikle kredi notu çok yüksek olanlara sunduğu uygun faiz oranlarıyla ve yüksek vadeli mevduat faizleriyle ön plana çıkan İNG Bank, ücretsiz kredi kartı veren bankalar arasındadır. İNG Light Kart adıyla kullanıma sunulan kredi kartından, herhangi bir kart ücreti ya da aidatı alınmamaktadır.

İNG Light Kart başvurusunu; bankanın 0850 222 0 600 numaralı Telefon Bankacılığı’nı arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Odea Bank Ücretsiz Kredi Kartı

Özellikle mevduata verdiği yüksek faiz oranlarıyla bilinen Odea Bank, yıllık kart ücreti olmayan Bank’O Card adlı kredi kartını tüketicilerin hizmetine sunmuştur. Odeabank ücretsiz kredi kartı Bank’O Card ile alışverişlerinizi güvenli şekilde yapabilir, nakit ya da taksitli avans çekimi yapabilir ve sevdiklerinize ek kart çıkartabilirsiniz.

Bank’O Card başvurusunu; Odeabank Şube ve ATM’leri, Odeabank İnternet ve Mobil Şube,  444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi ve telefondan sms yolula BANKO boşluk TCKN yazıp, 8444’e SMS göndererek yapabilirsiniz. Ek olarak bankanın internet sayfasında yer alan hızlı kredi kartı başvurusu bölümünden de başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

 

ŞekerBank Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar 2019 listesinde, ŞekerBank ücretsiz kredi kartı ürünleri de yer almaktadır. Yıllık kart ücreti olmayan Şeker Kart ile hem güvenli şekilde alışverişlerinizi yapabilir hem de yıllık kart aidatı masrafından kurtulabilirsiniz.

Şeker Kart başvurusunu; sadece ŞekerBank şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

 

HSBC Ücretsiz Kredi Kartı

Ücretsiz kredi kartı veren bankalar arasında HSBC Bank da yer almaktadır. HSBC ücretsiz kredi kartı kapsamında HSBC Concept Kart isimli ürününü piyasaya sunmuştur. Concept Kart ile bir yandan HSBC’nin sunduğu ayrıcalıklardan faydalanırken diğer yandan da yıllık kart aidatı masraflarıyla karşılaşmazsınız.

HSBC Concept Kart başvurusunu; HSBC internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da HSBC şubeleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

 

Yukarıda saydığımız yıllık kart ücreti almayan bankalar ve kart aidatı olmayan kredi kartları dışında, aşağıdaki bankalar da ücretsiz kredi kartı vermektedir;

→ Alternatifbank ücretsiz kredi kartı; AlternatifKart

→ Anadolubank ücretsiz kredi kartı; AnadoluBank Kredi Kartı

→ Fibabanka ücretsiz kredi kartı; Fibabanka Kredi Kartı

→ ICBC ücretsiz kredi kartı; ICBC Tek Kart

→ AktifBank ücretsiz kredi kartı; Passo Kredi Kartı

 

Bu yazıda yer alan bilgiler, bankalar internet sitelerinde yer alan verilerden faydalanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla bankaların web sayfalarında yer alan ve güncel olmayan bilgilerden sorumlu tutulamayız. Bilinçli bir tüketici olarak gerek bankaların internet sayfalarında gerekse de diğer finans alanında içerik sunan sitelerde yer alan bilgileri, bizzat bankayı arayarak ya da şubelere giderek teyit ettirmeden işlem yapmayınız.

3 Comments

Leave a Reply

  3 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  AnadoluBank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kredi Kartları