in

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Düşük faiz oranları ve 60 aya kadar seçebileceğiniz vade alternatifleri ile Yapı Kredi Bankası müşterilerine cazip kredi teklifleri sunuyor. Yapı Kredi Bankası müşterisi olun veya olmayın, dakikalar içerisinde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir; onaylanan kredinizi şubeye gitmeden kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi türleri ile çok çeşitli ihtiyaçlarınızı hızlıca giderebilirsiniz. Yazımızın devamında Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu yöntemleri, faiz oranları ve kredi başvurusu için gerekli şartları bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Kanallar

Banka şubelerinden kredi başvurunuzu yapabileceğiniz gibi, SMS, ATM, müşteri iletişim merkezi, internet şube ve mobil şube aracılığı ile de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternetten Yapı Kredi Kredi Başvurusu

Yapı Kredi resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra (yapikredi.com.tr), üst menüde yer alan “Bankacılık Hizmetleri” sekmesi altındaki “Bireysel” butonuna tıklamalısınız. Ardından açılan sayfanın alt bölümünde “İhtiyaç Kredileri” kısmında “Hemen Başvur” butonunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda bireysel ihtiyaç kredisi veya konut kredisi türlerinden birisine başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurularında banka, T.C. Kimlik Numarası, doğum tarihi, cep telefonu ve ekranda yer alan güvenlik kodu bilgilerini girmeniz gerekiyor. Devamında ise kredi talebi için gelir bilgisi, kredi vadesi, kredi miktarı gibi bölümleri doldurmalı ve başvurunuzu tamamlamalısınız. Aynı sayfada başvurmuş olduğunuz kredilerin durumunu da sorgulayabilirsiniz.

Banka, kredi çekmek isteyenler için 3 ay ertelemeli kredi avantajı sunuyor. Buna göre krediniz onaylandıktan sonra, ilk ödemenizi 3 ay sonra yapabilirsiniz. 75.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Faiz oranları ise aylık %2,18 ile %2,44 arasında değişmektedir.

Yapı Kredi Mobil Uygulaması Üzerinden Kredi Başvurusu

Yapı Kredi mobil uygulama ile kredi başvurusu yapmak için, öncelikle uygulamaya T.C. Kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapmalısınız. Uygulama menüsünden “Krediler” bölümüne giriş yapıp, “Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Kullanımı”na tıklamalısınız. İnternet şubeden ve mobil şubeden maksimum 30.000 TL’ye kadar 60 ay vade ile kredi kullanabilirsiniz. Başvurmuş olduğunuz krediniz, dakikalar içerisinde onaylanır ve tarafınıza mesaj gönderilir. Mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunmak için banka müşterisi olmanız gerekiyor. Banka müşterisi değilseniz, banka şubeleri aracılığı ile hesap açtırabilirsiniz. Başvurunuz olumlu değerlendirilirse, talep ettiğiniz tutar anında hesabınıza aktarılır ve paranızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

SMS ile Yapı Kredi Kredi Başvurusu

Banka kredilerine başvurmanın bir diğer yolu da SMS bankacılığıdır. SMS ile Yapı Kredi kredi başvurusu için telefonunuzun SMS uygulamasına giriş yapıp, yeni bir metin mesajı oluşturmalısınız. “Kredi Türü -boşluk- T.C. kimlik no -boşluk- Aylık Net Gelir” bilgilerini yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. En düşük başvuru miktarı 1.000 TL’dir. Diğer yöntemlerde olduğu gibi SMS ile kredi başvurularında 60 aya kadar vade seçebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Yapı Kredi Kredi Başvurusu

Müşteri iletişim merkezini arayarak dilediğiniz an kredi başvurusu yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile Yapı Kredi kredi başvurusu için telefonunuzun arama kısmına 444 0 444 yazıp, arama yapmalısınız. Müşteri temsilcisine kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi beyan ederek, işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Nüfuz cüzdanı fotokopisi

  • Gelir Belgesi (Emekliler, e-devlet üzeriden emekli aylık bilgisi, SGK Hizmet dökümü gelir belgesi veya Kamu E-Bordro belgelerini temin edebilirler.) Veya son 2 aya ait maaş bordosu, antetli kağıda yazışmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ya da yetki belgesi

  • Serbest meslek sahipleri için vergi levhasının fotokopisi (son döneme ait)

  • Emekli olanlar için maaş cüzdanı fotokopisi

  • Kira geliri mevcutsa kira kontratı ya da tapu fotokopisi

  • Adresinizi belli eden bir fatura veya herhangi bir abonelik belgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akbank Kredi Başvurusu

ING Bank Kredi Başvurusu