Bankkart Combo Nedir, Ziraat Bankası Combo Kart Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Bankkart Combo ürünü, en güçlü bankalardan birisi olan Ziraat Bankası tarafından geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Tv reklamlarında da tanıtımı yapılan Ziraat Bankası Combo kart, özellikleri ile oldukça merak uyandırıyor. Peki Ziraat Bankası Combo Kart nedir, combo kart özellikleri ve avantajları nelerdir, inceleyelim.

 

Ziraat Bankası Combo Kart Nedir?

Ziraat Bankası Combo Kart, henüz birkaç gün önce tüketicilere sunulmuş bir banka kartı tipidir. Kredi kartı ve banka kartını tek bir şifrede birleştiren Bankkart combo, bu alanda tüketicilerin hem bankamatik kart işlemlerini hem de kredi kartı işlemlerini tek bir şifrede ve en kolay şekilde yapabilmesini sağlıyor. Bankkart combo ön yüzü kredi kartı numarasını, arka yüzü ise bankamatik kartı numaranızı içeriyor. Yani önden bakınca kredi kartınız, arkadan bakınca bankamatik(atm) kartınız olarak görebileceksiniz.

Ziraat Bankası Combo Kart Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası Combo Kart özelliklerine bakacak olursak, ilk sıraya kredi kartı ve bankamatik kartının tek bir kartta birleştirilmesini koyabiliriz. Bankkart Combo’nun diğer özellikleri de şu şekilde sıralanabilir;

# Bankkart Combo’nun ön yüzündeki kredi kartı özelliği, üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilir ve aynı zamanda acil ihtiyaçlarınız için nakit avans çekimi yapabilirsiniz.

# Ziraat Bankası Combo Kart’ın arka yüzündeki bankamatik kartı özelliği ile de yine üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu, bu özellikten faydalanılabilmesi için bankanın, aylık ödemeli KMH ürününe sahip olunması şartını koşmasıdır.

# Bankkart Combo’nun en dikkat çeken özelliği ise hem banka kartı(yani banka hesabı) hem de kredi kartı işlemlerinden puan kazandırmasıdır. Bu şekilde puan biriktirmek daha kolay ve hızlı olacak ve biriken puanlar alışverişlerde kullanılabilecek.

# Ziraat Bankası Combo Kart’ın bir diğer özelliği de temassız kart sisteminde yer almasıdır. Bu sayede temassız alışverişe imkan sunan yerlerde kolay ve hızlı bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Combo Kart Avantajları Nelerdir?

Ziraat Bankası Combo Kart avantajlarını da şu şekilde listeleyebiliriz;

→ Kredi kartı ve bankamatik kartının tek bir kartta ve şifrede birleşmesiyle fazladan kart taşımamız engellenecek ve bu şekilde tek şifreyle kart kullanımı kolaylaşacak.

→ Havale, eft, fatura ödeme, hesap açma gibi banka işlemleriyle bile puan kazanılabilecek.

→ Bankkart Combo’nun bankamatik kartıyla taksitli alışveriş yapabilme özelliği sayesinde limit dolması vb. nedenlerle alışveriş yapamadığımız kredi kartı yerine bankamatik kartıyla da taksitli alışveriş yapılabilecek.

 

Ziraat Bankası Combo Kart Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası combo kart başvuru işleminizi hızlı ve kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. Nitekim çok sayıda combo kart başvuru seçenekleri bulunmaktadır. Aşağıda sıraladığımız combo kart başvuru yöntemlerinden size en uygun olanı tercih ederek Ziraat Bankası Combo Kart sahibi olabilirsiniz.

Okudunuz Mu?  Evde Bakım Aylığı, Engelli Maaşı Alanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı?

SMS Yoluyla Başvuru: COMBO yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik No’nuzu 4757’ye gönderebilirsiniz.

İnternet Şubesinden Başvuru: İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız internet şubesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bankkart Mobil’den Başvuru: İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız Bankart Mobil uygulamasını indirerek combo kart başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Websitesinden Başvuru: Bankanın internet sitesinde yer alan combo kart başvuru bölümündeki formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru Linki için TIKLAYIN

Ziraat Mobil’den Başvuru: İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız Ziraat Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden combo kart başvuru işlemi yapabilirsiniz.

ATM’den Başvuru: Size en yakın Ziraat Bankası ATM’si üzerinden de bankkart combo başvurusu yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Başvuru: Ziraat Bankası’na ait 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Şubeden Başvuru: En yakınınızdaki Ziraat Bankası şubelerine giderek bankkart combo başvurusu yapabilirsiniz.

 

TAVSİYEDiğer Bankalardaki Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

 

Ziraat Bankası Combo Kart ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

1-) Şu anda Ziraat Bankası kredi kartım var, Combo Kart almak için ne yapmalıyım?

Hali hazırda Ziraat Bankası’na ait bir kredi kartınız var ise herhangi yeni bir kart başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Talebiniz halinde aynı limite sahip Ziraat Bankası Combo Kart tarafınıza gönderilir.

2-) Bankkart Combo’yu teslim aldığımda diğer kredi kartım ne olacak?

Bu durumda eski kredi kartınıza ait borç bilgileri, hesap kesim tarihi, ödeme talimatları, limit bilgileri vb. veriler olduğu gibi yeni Combo kartınıza aktarılır ve Bankkart Combo ile yapılan ilk alışveriş sonrası diğer kredi kartınız komple kapatılacaktır.

3-) Ziraat Bankası Combo Kart için herhangi bir ek ücret ödenecek mi?

Bankkart Combo’da, önceki kredi kartına ait faiz oranı ve ücretler aynı şekilde geçerli olup ek bir ücret alınmamaktadır.

4-) Gönderilen Ziraat Bankası Combo Kart için yeni şifre oluşturmalı mıyız?

Bankkart Combo, eski kredi kartınızın şifresi tanımlanarak gönderilir. Yani yeni bir şifre belirlemenize gerek yoktur.

5-) Gönderilen Combo Kart’ın ilk kullanımı ile eski kredi kartı otomatik kapatılıyordu, peki bankamatik kartımız da kapanacak mı?

Bankamatik kartlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz fakat Ziraat Bankası Combo Kart; hem kredi kartı hem de bankamatik kartı özelliği taşıdığı için combo kart kullanmanız işlem kolaylığı açısından çok daha avantajlı olacaktır.

 

Ziraat Bankası Combo kartla ilgili verdiğimiz bilgilerin en doğru ve detaylı kısmına ulaşmak için Ziraat Bankası internet sayfasına girebilirsiniz;

https://www.bankkart.com.tr/kartlar/combo-kartlar/bankkart-combo