in

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası, müşterilerine kredi başvurularında sağladığı uygun faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Maaşını Ziraat Bankası’ndan alanlar, emekliler ve maaşını Ziraat Bankası’na taşıyanlar için daha da uygun faiz oranları sunuluyor. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek isteyenler için birçok alternatif yöntem bulunuyor. SMS ile Ziraat Bankası kredi başvurusu, telefon bankacılığı ile kredi başvurusu, internet üzerinden kredi başvurusu, banka şubelerinden ve ATM’lerden kredi başvurusu bu yöntemlerdendir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

En çok tercih edilen kredi türlerinden birisi Ziraat Bankası ihtiyaç kredisidir. Buna göre dilediğiniz an, geniş ödeme seçenekleri ve 60 aya varan vade imkanıyla kredinizi Ziraat Bankası’ndan kullanabilirsiniz. Krediler şahsi veya maddi teminat altındadır. Banka aracılığı ile kullanılan kredilerde, kredi vadesi boyunca hayat sigortası uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Başvuruları Hangi Kanallardan, Nasıl Gerçekleştirilir?

Ziraat Bankası İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

İster Ziraat Bankası müşterisi olun, ister olmayın; kredinize ziraat.com.tr adresi üzerinden başvurabilirsiniz. İnternetten Ziraat Bankası kredi başvurusu için bankanın sitesini ziyaret ettikten sonra, “Bireysel” menüsü altında yer alan “Krediler” sekmesine tıklayın. Burada karşınıza çıkan alanda kullanmak istediğiniz kredi türünü seçin ve “Hemen Başvur” butonuna tıklayın. Başvuru sayfasında:

  • T.C. Kimlik Numarası

  • Cep Telefonu

  • Vade Sayısı

  • Kredi Tutarı

  • Gelir Belgesi

  • Güvenlik Kodu (formun alt kısmında yer alan görseldeki kod)

Bilgilerini girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayarak online başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonucunuz dakikalar içerisinde cep telefonunuza gelecektir. Eğer kredi başvurunuz olumlu değerlendirilirse, kimliğiniz, gelir belgeniz ve adresinizi gösteren bir belge ile şubelere giderek; kredinizi kullanabilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Kefilsiz ve şartsız SMS ile Ziraat Bankası kredi başvurusu yapabilirsiniz. 30.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Telefonunuzun SMS uygulaması üzerinden bireysel kredi başvurusunda bulunmak için “TUKETICI yazıp, T.C. Kimlik No, Kredi Miktarı, Kredi Vadesi, Aylık Net Gelir” bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak 4747’e mesaj atmanız gerekiyor. Başvurunuz onaylandığı takdirde, banka şubelerine gelir belgesi, kimlik, ikametgah belgesi ile şubelere giderek; kredinizi anında kullanabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Aracılığı ile Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası çağrı merkezi ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi’ni 7 gün, 24 saat arayarak; kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Kredi başvurunuz telefondan alınır ve sonucu SMS ile tarafınıza bildirilir. Kredinize onay verilirse, mesai saatleri içerisinde banka şubelerine şahsen başvuruda bulunarak kredinizi çekebilirsiniz.

ATM’ler ve Şubelerden Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Banka şubelerinden, mesai saatleri içerisinde gelir belgesi, T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi ile kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. ATM’lerden ise dilediğiniz an kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. İster banka müşterisi olun, ister olmayın; 7 gün, 24 saat ATM’ler üzerinden birkaç kolay adımda ihtiyaç duyduğunuz krediye erişebilirsiniz.

Ziraat Mobil ile Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası müşterileri, cep telefonlarından mobil uygulama ile kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. Ziraat Mobil ile kredi başvurusu için müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ile birlikte internet bankacılığı şifresi bilgileri ile mobil bankacılığa giriş yapın. Ardından “Başvurular” menüsü üzerinden “Yeni Kredi Başvurusu” adımını takip ederek ihtiyaç kredisi başvurusunu yapabilirsiniz. İnternet bağlantınızın olduğu her an kredi başvurunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

60 aya varan vade seçenekleri ve 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarız için Ziraat Bankası’nı tercih edebilirsiniz. Diğer bankalara oranla oldukça cazip faiz oranlarına sunan Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi ve tüketici kredilerinde şuanda sabit faiz oranı uygulamaktadır. Buna göre, Ziraat Bankası kredi faiz oranları %1,90 (aylık) seviyesindedir. Konut kredilerinde ise %1,55’den başlayan aylık faiz oranı uygulanmaktadır. Diğer kredi türlerinde ise vade sayısı ve kredi miktarına göre Ziraat Bankası kredi faiz oranı değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denizbank Kredi Başvurusu

Şekerbank Kredi Başvurusu